Ewa A.

52 lata, Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), CKU Toruń (krawiectwo, sanitariuszka, ogólniak - LO,) Opiekun Medyczny - w trakcie nauki 2016/17.
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Grębocin
 • Ostatnio aktywny: 13 czerwiec 2017 14:46
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Blankenheimerdorf - okolice. Mam średnie wykształcenie, posiadam gospodarstwo rolne i wraz z mężem pracujemy na nim. Lubię słuchać muzyki i czytać ciekawą literaturę, sport czynny, szyję i dziergam na drutach i szydełku, mam dużo cierpliwości (spokojne usposobienie), uczciwa, towarzyska, pracowita. Lubię gotować i piec. Pracowałam w szpitalu jako sanitariuszka na neurologii przy obłożnie chorych po wylewach, umiem ,,słuchać'' innych:) Jestem ranny ptaszek:) Posiadam referencje od Pani Katarzyny, mogę poprosić o nie P. Agatę, a także referencje powinny być w przyszłości od rodziny z w/w miejscowości. Warunek - nie mogę dźwigać, dlatego osoby leżące nie wchodzą w grę, chyba że osoba waży w ramach 50-60 kg to przy zmianie pościeli jak i czynnościach higienicznych mogłabym sprostać. Posiadam Prawo jazdy, język angielski podstawowy i niemiecki - mniej niż podstawowy, ale drążę temat :) Bardzo polubiłam tę miejscowość i ich miszkańców.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Miałam zlecenie na prowadzenie domu w sensie sprzatanie i gotowanie oraz pomoc częściowo w opiece przy noworodku oraz sprzątanie - mycie okien u jednej starszej osoby.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  TEN PORTAL NIE PODOBA MI SIĘ, ŻADNYCH ODPOWIEDZI NA MOJE OFERTY.!!!!
  Najbardziej w tej pracy to lubię bezpośredni kontakt z ludźmi. Dużą przyjemność sprawia mi pomaganie innym, opieka nad nimi. Interesuje mnie ich samopoczucie, ich stan psychiczny. Jest to dla mnie bardzo intrygujące i wyzwala we mnie jakąś energię i chęć pomocy. Mogłabym właściwie nie pracować, ale jestem człowiekiem, który bez pracy, zajęcia nie potrafi żyć, dlatego zdecydowałam się wystawić swój profil jak i swoją ofertę pracy dla potrzebujących. Praca dorywcza, taki wyskok do ludzi to fajna rzecz:)

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Poleciłam bym taką osobę jak moja, ponieważ cechuje mnie spokojne usposobienie, życzliwość, uczciwość w każdym calu, współczucie dla cierpiących i fachowość w swojej wykonywanej pracy, gdyż pracowałam na oddziale neurologii, a tam większość chorych to obłożnie chorzy.
  Poza tym z perspektywy moich własnych lat nic co ludzkie nie jest mi obce. Mam tylko jeden defekt, myślę że dość istotny, ale jeśli będę miała pomoc ze strony kogoś z rodziny chorego to damy sobie radę. Mianowicie mam chory kręgosłup i samo przez się rozumie się, że nie będę nikogo dźwigać kto waży więcej niż te ponad 90 kg. Leżącemu można zmienić pampersa, są na to sposoby ale co za dużo to niezdrowo.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy nie brzydzisz się zmieniać pampersa u chorego, niepełnosprawnego?
  Czy umiesz podawać leki doustne choremu?
  Czy umiesz zmieniać opatrunki?
  Co zrobisz, gdy chory będzie odmawiał współpracy podczas czynności przy toalecie?
  Czy umiesz zmieniać woreczki przy cewniku?
  Czy interesujesz się samopoczuciem swojego przyszłego podopiecznego?
  Czy umiesz gotować i masz cierpliwość przy karmieniu chorego?
  Czy jesteś uczciwa?
  Czy miałaś kontakt z osobami starszymi, niepełnosprawnymi - twoja praktyka?
  Co cię denerwuje lub czego nie znosisz w w/w tego typu pracy?
  Czego oczekujesz od pracodawcy?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Mój przyszły klient/klientka mógłby się zastanowić kogo dokładnie szuka do pracy. Czy osobę, która bierze tanio za godzinę, obiecuje dużo, a tak w ogóle to może być adekwatna do wynagrodzenia, czyli mało płacisz - mało pracy itp.
  Albo też, troszkę więcej zapłacić i pozyskać nie tylko odpowiednią osobę do w/w pracy, ale również
  pozyskać życzliwą, uczciwą, nawet można by rzec ,,zaprzyjaźnioną'' osobę.
  Oferty typu ,,w celu matrymonialnym'' odpadają!

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Odnosiłam wrażenie, że na mój widok codziennie rano chorzy wyrażali swoje zadowolenie i zaczynał im od takiego momentu wracać humor, co u chorych z ciągłym cierpieniem skutkuje dobrym samopoczuciem na cały ciężki ich dzień. Tak właśnie mówili: dziś pani Ewa jest uśmiechnięta, więc będziemy mieli udany cały dzień:)

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Mogłabym wiele historii opowiedzieć w jakich sama uczestniczyłam lub słyszałam z opowiadań moich kolegów i koleżanek w pracy, ale ze względu na powagę sytuacji i przykrych niejednokrotnie zdarzeń w których uczestniczyli chorzy pacjenci,że zachowam milczenie.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Jestem o osobą empatyczną, dobrze wykwalifikowaną jako opiekunka przy łóżku chorego. Schorzenia takie jak Alzheimer, wylew, bezwładność, ortopedyczne, odleżyny i inne nie są mi obce.
  Mam dużo cierpliwości i współczucia dla bliźnich. Moją pracę traktuję jako hobby, a nie jakiś przymus, czy konieczność. Jestem punktualna, umiem gotować. W wolnej chwili jeśli np. chory będzie spał mogę coś tam posprzątać, uprać. Dojeżdżam samochodem, mogę po drodze zrobić zakupy.,

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Mam trochę wolnego czasu i w/w praca dałaby mi poczucie osobistej satysfakcji, a także małą rozrywkę. Tym bardziej, że właściwie trudno znaleźć jakąkolwiek pracę. Pracować nie muszę, bo utrzymuję się z gospodarstwa rolnego, więc w/w praca jest dla mnie traktowana jako przygoda i pewnego rodzaju hobby. Nie wiem, czy będę dobrze zrozumiana.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Ostatnio, czyli w 2012 r skończyłam Liceum Ogólnokształcące. W miesiącu wrześniu 2013 r byłam na jednodniowym szkoleniu na temat przedsiębiorczości i założenia własnej firmy. Zamierzam w najbliższych m-cach podjąć bezpłatny miesięczny kurs gotowania organizowany za pośrednictwem Urzędu Gminy finansowany przez UE. Po za tym teoretycznie zgłębiam wiedzę na temat ludzi starszych cierpiących na różne choroby np ajchajmera i inne. Mam prawo jazdy od 10 lat.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnią usługą u klienta to było sprzątanie u osoby starszej, a szczegółowo to mycie okien, które nie były myte ponad pół roku. Nie będę się rozczulać nad tymi oknami, ale zeszło mi z nimi prawie 5 godzin (trzy okna na cztero - pokojowym mieszkaniu, a czwartego nie zdążyłam bo czasu już mi zabrakło), nie odpoczywałam nawet 5 min). Nie o tym chciała bym pisać, ale najlepsze było to, że cały czas była obecna ta starsza pani i opowiedziała mi prawie cały swój życiorys. Fascynujące opowiadania sprawiły,że czas tak szybko zleciał przy tym moim sprzątaniu. Ja ze swej strony właściwie to nawet nie chciałam jej przerywać, bo taka była przejęta gdy opowiadała o sobie. Pomyślałam sobie, że musi być strasznie samotna mimo iż ma swoją rodzinę, dzieci, wnuki...smutne to. Zapłaciła mi 100 zł i myślę, że nie jest to wygórowana cena. Oczywiście moje milczenie i sekret jaki mi powierzyła kosztowałby o wiele więcej.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Proponuję powyżej 10 zł/godz plus 10 zł za dojazd, ponieważ dojeżdżam samochodem, a paliwo takie drogie.
  Od poniedziałku do soboty, dorywczo.
  Najkrócej mogę na 3 godziny jednorazowo być przy chorym..
  Najdłużej do godziny 15 stej od samego rana.
  Czy od godz 7 mej to nie za późno?
  Ale jestem otwarta na inne propozycje.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałabym nauczyć się robić fachowe masaże. Jeśli miałabym podany instruktaż nietrudnych ćwiczeń dla chorego, to pomogę mu je wykonać.
  Obecnie poszerzam wiedzę w fachowej literaturze w różnych pozycjach medycznych zamieszczonych w internecie. Są w niej ciekawe tematy,które mnie interesują.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy jest pani osobą niepalącą? Tak.
  Czy umie pani czytać na głos? Tak.
  Czy umie pani jeździć samochodem, prawo jazdy? Tak.
  Czy na życzenie podopiecznego zaśpiewa pani piosenkę? Tak.
  Czy cierpi pani na jakieś choroby zakaźne? Nie.
  Czy jest pani osobą uczciwą? Tak, do bólu:)
  Czy jest pani osobą wierzącą? Tak.
  .......powtarzam odp. ponieważ polecenie tego punktu powtarza się.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy jest pani osobą niepalącą? Tak.
  Czy umie pani czytać na głos? Tak.
  Czy umie pani jeździć samochodem, prawo jazdy? Tak.
  Czy na życzenie podopiecznego zaśpiewa pani piosenkę? Tak.
  Czy cierpi pani na jakieś choroby zakaźne? Nie.
  Czy jest pani osobą uczciwą? Tak, do bólu:)
  Czy jest pani osobą wierzącą? Tak.