Grzegorz C.

31 lat, Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: 6 miesięcy

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Zakupy, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: 6 miesięcy
 • Wykszałcenie: Wyższe, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (Psychologia/Pedagogika)
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Lublin
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Doświadczenie zdobywałem w trakcie wolontariatu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie. Przez półtora roku opieką objąłem osobę po udarze, u której prowadziłem zajęcia pod kątem rehabilitacji mowy. Przez kolejne pół roku pracowałem z młodym dorosłym, u którego pojawiały się cyklicznie zmiany padaczkowe. Moja rola wiązała się z aktywizacją tej osoby, motywowaniem jej do wychodzenia poza dom. Od trzech lat pracuje z osobami u których występuja zaburzenia mowy. Współpracuje z jednym z ogólnopolskich stowarzyszeń działających na rzecz osób jąkających się. Prowadzę w Lublinie grupę samopomocy i zajęcia terapeutyczne dla osób jąkających się. Co roku, w wakacje biorę udział we turnusach terapeutycznych dla osób jąkających się. W bieżącym roku ukończyłem uzupełniające studia magisterskie z Pedagogiki Terapeutycznej z Rehabilitacją. Studiuje Psychologią, jestem na 5 roku, moja specjalność to Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna. Studiuje Logopedię. Jestem słuchaczem studiów podyplomowch na UMCSie, Pracuje również z osobami starszymi, w szczególności zagrożonymi wykluczeniem społecznym.Spotkałem się wiele razy z opiniami , że starość, to trudny okres w życiu. Człowiek traci siły, zmaga się z chorobami, traci bliskich. To prawda, starość, dla każdego jest wyzwaniem. Starość nie musi być jednak szara, smutna. Senior nie musi być w domu sam. Wystarczy, że zrobi ten pierwszy krok, wyjdzie na ławkę przed dom, porozmawia z sąsiadem, sąsiadką. Pójdzie na spacer. Człowiek w wieku emerytalnym ma czas dla siebie. Może go przeznaczyć na pielęgnowanie zainteresowań, pasji. Seniorzy są potrzebni dzisiejszemu światu. Ich wiedzy, doświadczenia potrzebują ich dzieci, wnukowie. Rozmowy z dziadkiem, babcią dla dziecka są bezcenne.Dzisiejszy świat zmierza w kierunku, w którym propaguje się młodość, urodę, konsumpcyjny styl życia. Ten trend może być trudny do zaakceptowania przez osoby w podeszłym wieku. Moja rola obok pracy terapeutycznej wiążę się z odnajdywaniem w sobie, tego co daje siłę i szczęście w starości.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Zakupy, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Praca w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie: wizyty domowej u osoby z afazją, wizyty domowe u osoby z epilepsją. Praca z osobami z zaburzeniami mowy. Udział w turnusach - terapeuta.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Poczucie, że pomagam osobie, która tej pomocy potrzebuje. Pracuje z osobami z zaburzeniami mowy, podchodzę do nich indwydualnie. W pracy z seniorami widzę jak dla nich jest ważna rozmowa, słuchanie ich. Ta rozmowa mnie samego ubogaca. Każdy jest wyjątkowy.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Umów się ze mną na pierwsze spotkanie. Przedstawiam na nim swoją ofertą. Zapoznaje się z oczekiwaniami. Dostosowuje się do tego co osoba poddawana opiec potrzebuje. Pierwsze spotkanie jest bezpłatne i niezobowiązujące. Podejmujecie Państwo na nim decyzję o skorzystaniu z mojej oferty pomocy. Ważna jest da mnie opinia podopiecznego, czy on sam odczuwa potrzebę abym do niego przychodził.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Po co jest mi opiekun?

  Po co jest opiekun osobie dla której go szukam?

  Czy ta osoba potrzebuje opiekuna?

  Czy rozmawiałem z nią o tym?

  Jakiej pomocy potrzebuję?

  Czy jest to pomoc opiekuńcza?

  Czy jest to pomoc terapeutyczna?

  Ile czasu opieki potrzebuje dziennie?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Po co jest mi potrzebna opieka? Dla kogo jest ta opieka potrzeba? Czy osoba, która tej opieki potrzebuje chce z niej skorzystać? Co sądzi o tym? Kwalifikacje osoby oferującej opiekę. Jej doświadczenie. Specyfika pracy jaką do tej pory wykonywała. Osobowość opiekuna, styl funkcjonowania społecznego. To wszystko jest istotne i składa się na końcowy efekt - efektywność opieki.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Mam doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, seniorami

  Mam kwalifikacje - pedagogiczne, psychologiczne, logopedyczne.

  Praca to moja pasja

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Z osobami niepełnosprawnymi pracuje od trzech lat. Mam kontakt z seniorami. Opiekowałem się swoim dziadkiem. Starość to piękny okres w życiu, w starości człowieka dopada samotność. Jednym z celów jaki stawiam sobie jest pomóc funkcjonować seniorami w taki sposób aby nie czuł, że jest sam.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Kończę pięcioletnie studia Psychologii. Rozpocząłem studia podyplomowe z Logopedii. Ukończyłem magisterskie studia z Pedagogiki Terapeutycznej z Rehabilitacją.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Pierwsze spotkanie jest zawsze u mnie bezpłatne.

  Dojazd do klienta w granicach Lublina - bezpłatny.

  10 złotych za godzinę opieki netto.

  20 złotych za godzinę pomocy specjalistycznej( terapia psychopedagogiczna i logopedyczna) netto- zaburzenia mowy, jąkania, afazja..

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Indywidualne podejście do klienta. Łatwość w nawiązywaniu kontaktu z podopiecznymi w trakcie pracy, opieki. Pomagają mi w tym moje umiejętności zawodowe i doświadczenie jakie do dzisiaj zdobywam.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Zapraszam na moją stroną internetową Ośrodek Pomocy Niepełnosprawnym, Seniorom, Osobom z Zaburzeniami Mowy (***)

  Znajduje się tam pełna oferta moich usług.