Iwona V

37 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura),
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Gdańsk
 • Ostatnio aktywny: 14 lipiec 2017 14:32
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Jestem opiekunką zawodową (pracuje w hospicjum domowym-dojazdy do podopiecznych). Jestem komunikatywna, otwarta, cierpliwa, ta praca jest dla mnie pasją, jedną z największych "nagród" dla mnie jest zaufanie jaki uśmiech podopiecznego, współpracowałam z niepełnosprawnymi, z osobami leżącymi, Alzheimer, Parkinson. Mogę prowadzić dom starszej osobie,gotować, spacery, czytanie ksiązek,dbanie o stan fizyczny i psychiczny. Nie jest mi obca profilaktyka i opieka nad osobami z odleżynami. Nie jest mi obca praca przy konających. Na prośbę rodziny moge pozostać, aż odpowiednie służby zajmą się resztą "formalnośći".

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  -Pan z Alzheimerem, leżący, z cewnikiem opieka całodobowa.
  -Starsza Pani z zapaleniem stawów, nieporuszająca się samodzielnie, zakupy,gotowanie, towarzyszenie.
  -Pani lat 90- zakupy, spacery,masaże,pielęgnacja.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Moja praca jest dla mnie pasją, stanowi dopełnienie w mym życiu, przez wiele lat pracowałam jako wolontariuszka,opiekowałam się starszymi,którzy tego potrzebowali, teraz stanowi to formę pracy, którą chcę i lubię wykonywać, największą nagrodą dla mnie jest zaufanie jaki dobre samopoczucie moich podopiecznych, czasem żyje w ich świecie,a niekiedy znajdujemy wiele radości z konwersacji,ćwiczeń, bywam też dość wymagającą osobą, wiedząc iż stagnacja bywa bardzo negatywnym impulsem i prowadzi do destrukcji w psycho ruchowych zależnościach ciało-psyche.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  -Jakie opiekunka ma doświadczenie.
  -Jakie relacje łączyły ją/jego z podopiecznymi.
  -Czy potrafi zajmować się domem, opieką nad osobą niepełnosprawną.
  -Rozmowa powinna być długa,wyczerpująca, pytania powinny być niekonwencjonalne, gdyż wiele rzeczy może być odpowiedzią "książkową" ..

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Nie traktuje tej pracy jako jedynie zarobkowej, jest to dla mnie pasja, stanowi o mnie, w świecie pozbawionym dość często empatii, samotność osób starszych,niepełnosprawnych, bywa przytłaczająca, dla mnie osoba pod moją opieką staje się"dziadkiem" i "babcią":traktuje ich nie tylko z szacunkiem który wymaga etyka zawodowa, alei z sercem jak powinna każda "wnuczka".

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Nie jest to praca łatwa a już na pewno dla osób bez odpowiedniej psychiki,nie każda wyszkolona opiekunka jest odpowiednia, gdyż ta praca to coś więcej,zależności między podopieczny-opiekun nie są ustawową opinią "odbębnić swoje i rozdział zamknięty." Zainteresowanie podopiecznym powinno być ciągłe, planowanie (nie zawsze możliwe) dnia następnego lub możliwości rozwoju swojego podopiecznego powinno być jednym z priorytetów..

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Szukałam pracy która pozwoli mi być w pełni sobą, starsze osoby wiele mnie nauczyły,cierpliwości, taktu, tej delikatnej otoczki kultury, której brakuje wielu młodymi nie najmłodszym osobą w naszym społeczeństwie.
  Wśród kilku ofert dostałam propozycję pracy w hospicjum,na którą odpowiedziałam.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Miałam pod opieką starszego Pana, weszłam z "biegu" z pracy do pracy.. pierwsze zlecenie całodobowe, Starszy Pan jest osobą niepełnosprawną, (tak twierdziła opiekunka poprzednia),ma Alzheimera,żyje w swoim świecie przykład pewnego dnia w przeciągu 6 godzin.. : strzyżenie,golenie-byliśmy u fryzjera (prace odbywające się w obrębie stołu w salonie), kiedy dostał kawę nagle byliśmy w kawiarni, po włączeniu telewizji pojawiliśmy się w "teatrze"..
  Z czego jestem dumna w tym zleceniu?
  Obserwując podopiecznego,przenikając do jego świata udało mi się zaobserwować iż niektóre leki wywołują zaburzenia i omamy (potwierdziła to konsultacja neurologa), następną obserwacją która dała mi wiele do myślenia to był fakt iż starszy Pan był "wygodny".. Nakarmić, podetrzeć nos itd.. Kiedy jednak zaczęłam wymagać pewnych zachować (w granicach rozsądku i w zależnościach od stanu owego Pana),stał się bardziej samodzielny, wprowadziłam poranne ćwiczenia i popołudniowe na wózku. Te stały się podstawą do dalszej rehabilitacji, obecnie po około 3 miesiącach Pan sam siada,zaczął poruszać się z pomocą przy chodziku i korzysta z toalety..

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Stawka za osobę sprawną, proste prace domowe-15 zł/h
  Osoba niepełnosprawna wymagając więcej poświęconej uwagi i kwalifikacji-15-20 zł/h
  Noce, soboty,niedziele i święta 25-30zł./h
  Może być ustalona stawka miesięczna przy stałej współpracy.
  Ni ma możliwości opieki całodobowej.
  Można ustalić indywidualną stawkę przy dłuższej współpracy.
  Zwrot kosztów dojazdu.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną jest chyba obserwacja jak i empatia i konsekwencja w działaniach,nie raz trzeba zareagować bez namysłu, a niekiedy przemyśleć metodę działania,która wpłynie na korelacje i następstwa tych działań, podopieczni to osoby z całą masą przyzwyczajeń,dośc często jednak żyjący w swoim świecie.