Kasia F

49 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat

 • Usługi: Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Jagielloński
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Limanowa
 • Ostatnio aktywny: 08 sierpień 2017 20:48
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Witam serdecznie na moim profilu.Oferuję pracę w okolicach pomiędzy Limanową, a Nowym Sączem. Jestem pielęgniarką dyplomowaną z wyższym wykształceniem. Nabyłam także znajomość znajomość ziołolecznictwa, przyrodolecznictwa, naturoterapi, masażu i w dość dużym stopniu rehabilitacji. Jestem bardzo obowiązkowa, punktualna i uczciwa. Nie piję alkoholu, nie palę papierosów, nie byłam karana. Posiadam swój samochód i prawo jazdy. Oferuję fachową i serdeczną opiekę pielęgniarską. Zapraszam do kontaktu pod nr telefonu (***) Kasia

Usługi: Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Przez ostanie 4 lata jeżdziłam do Warszawy i tam opiekowałam się chorymi Powstańcami Warszawskimi ( w tym stan ciężki - pooperacyjny) w formie wolontariatu.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej w swojej pracy lubię uśmiech podopiecznego i uścisk dłoni, cieszę się, że mogłam pomóc. Lubie także rozmawiać z ludźmi, każdy ma swoją, często ciekawą historię życia.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Komuś, kto szuka opiekunki/opiekuna poleciłabym bardzo uważać i zdobyć o tej osobie jak najwięcej informacji i wszystko - w tym referencje - koniecznie sprawdzić.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Chciałabym wiedzieć jak najwięcej. Poza formalnymi informacjami w sensie ukończonych szkół, kursów i referencji, chciałabym wiedzieć dlaczego wybrała taki zawód, od kiedy się tym zajmuje, jakie ma cechy charakteru, jakie posiada zdolności (poza pielęgnacyjnymi) itd..

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Najpierw powinien zapytać o przygotowanie zawodowe.Następnie o doświadczenie w pracy oraz o cechy charakteru zdrowie, nałogi, środowisko, niekaralność itp..

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim powinien ustalić to najpierw z osobą, której ta opieka jest potrzebna - o ile to możliwe. Potem przemyśleć jakie są potrzeby. Przemyśleć czy stać go na opłacenie opiekunki. Jeśli tak, kolejnym etapem jest dobór opiekunek, które te potrzeby potrafią zaspokoić. Poznać je, sprawdzić informacje i wybrać najlepszą.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Nie sprawdzałam kwalifikacji innych osób. Mogę napisać tylko o sobie. Jestem wykwalifikowaną pielęgniarką po 5 letniej nauce w Liceum Medycznym z ukończonymi studiami. Oferuję fachową opiekę, ale poza tym mogę umilić czas podopiecznym, gdyż posiadam wiele talentów - śpiewam poezję, gram na instrumentach, daję koncerty oprócz tego mam wiele pasji i zainteresowań. Jestem partiotką, która pomaga żyjącym nadal bohaterom. Znam historię z okresu II Wojny Światowej,Mogę opowiadać o odbytych podróżach. posiadam zbiór ciekawych zdjęć, które wykonałam w wielu krajach świata.. Jestm bardzo sprawna fizycznie ( wspinaczka, nurkowanie, jazda konnna, jazda na nartach itd..) Mam dobre serce jestem uczuciowa, lubię pomagać. Trudno mi ocenić siebie na tle innych opiekunek.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Dotychczas moimi "klientami" byli przyjaciele, którym pomagałam od serca i wiedząc o tym, nie pytali mnie o nic, co mogłoby przydać się tutaj, na tym portalu opieki dla seniora.
  Gdybym ja miała oddać swoją mamę pod opiekę obcej osoby grubo bym się nad tym zastanowiła. Jeśli nie byłoby wyjścia, starałabym się dowiedzieć możliwie najwięcej - a więc czy opiekunka jest zdrowa, czy ma przygotowanie do zawodu, czy jest uczciwa, czy ma dobre serce , czy jest cierpliwa ,czy jest zaradna i silna, czy umie gotować, sprzątać, czy potrafi podejmować samodzielnie decyzje itd..Czy nie pije alkoholu, nie pali papierosów, czy nie była karana , czy nie ma powiązań ze światem przestępczym.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Mam historię i to bardzo wesołą. Opiekowałam się w zeszłym roku człowiekiem - bardzo, bardzo znanym i zasłużonym w walce o wolność Ojczyzny. Był po operacji, w poważnym stanie. Każdej nocy budził się z bólem. Starałam się pomóc, aby mu ulżyć w cierpieniu, jednak nie kosztem "faszerowania " go Tramalem, ale np poprzez zmianę ułożenia ciała, zimne okłady itd.. Rano byłam zawsze bardzo zmęczona, noce zarwane, a tutaj trzeba wykonać toaletę, zrobić śniadanie, podać leki... Pamiętam, że wbiłam pośpiesznie 3 jajka na patelnię i odwróciłam się po sól. Kiedy chciałam posolić jajka, na patelni ujrzałam śmiejąca się do mnie twarz. Początkowo się zlękłam :) ! Przyglądam się a tu : dwa jajka stanowią oczy - idealnie rozmieszczone, pomiędzy nimi białko wybrzuszone w kształcie nosa, a dolne zółtko rozlane w kształcie uśmiechniętych ust. Ze śmiechem, mimo zmęczenia pobiegłam po aparat (zawsze mam przy sobie). Uwieczniłam ten uśmiech na zdjęciu. Nos wprawdzie już trochę opadł przez ten czas, ale zdjęcie jest wspaniałe - i do wglądu :) To było 8 marca 2015 rok. DZIEŃ KOBIET i chyba (tak teraz myślę) moja "zapłata" za opiekę nad nim.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałabym, aby klienci wiedzieli, że posiadam odpowiednie wykształcenie, praktykę i wiele serca dla osób starszych, niepełnosprawnych lub chorych. Ważnym aspektem jest takze to, ze jestem bardzo sprawna fizycznie i zdrowie mi na to pozwala.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Zmieniłam miejsce zamieszkania. Szukam pracy w okolicy Nowego Sącza i Limanowej. Uważam, że opieka nad osobą starszą lub dzieckiem to dla mnie odpowiednia - dodatkowa forma zarabiania.
  Jestem do tego przygotowana, ale i lubię taką pracę., kontakt z ludźmi, niesienie pomocy. Wiem, że jestem w stanie zapewnić moim podopiecznym fachową pomoc, pewność, radość i "nowe życie" - inny "świat" niż tylko oglądanie TV lub słuchanie radio.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Trudno to nazwać zleceniem - ale jestem dumna z tego, że wiele razy w życiu pomogłam ludziom w sytuacji krytycznej. Ostatnia miała miejsce w Himalajach i z tego jestem dumna.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Przez ostatnie kilka lat zarządzałam placówkami medycznymi w Krakowie. To jest ogromne doświadczenie w pracy z pacjentem. Pracowałam w szpitalu jako pielęgniarka. Myślę,że poza kursem rehabilitacji wiem wystarczająco dużo.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Opiekowałam sie starszym panem po złamaniu i operacji nogi. Poza tym choruje na wiele innych chorób więc opieka była kompleksowa.Poświęciłam na to kilka miesięcy.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przyszłej opiekunce doradziłabym przygotować się do tego (kursy,szkolenia), porozmawiać z doświadczonymi opiekunkami, najpierw spróbować sił, a potem decydować gdyż jest to bardzo trudna i odpowiedzialna rola.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Uważam, że moją najmocniejszą stroną jest przygotowanie do zawodu opiekunki. To są ukończone szkoły, to kursy przyrodolecznictwa, naturoterapii , ziołolecznictwa, masażu . Podsumowując jest to profesjonalizm oraz to, że ja mam dobre serce - co jest ogromnie ważnym aspektem w pracy z ludźmi potrzebującymi opieki.Jestem wrazliwa i uczuciowa. Nie potrafiłabym zrobić krzywdy człowiekowi, a chęć pomocy innym noszę w sobie od czasu dzieciństwa - stąd taka decyzja o wyborze szkoły średniej.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Uczestniczyłam i pomagałam w pracy rehabilitantom. Znam się trochę na tej profesji, ale nie mam dyplomu ukończenia kursu czy szkoły. Myślę, że powinnam jeszcze uzyskać takie świadectwo, wtedy moja opieka będzie na najwyższym poziomie z możliwych.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy osoba, która chce zostać opiekunką/opiekunem ludzi starszych, dzieci lub osób chorych może na codzień nadużywać alkoholu i nałogowo palić papierosy ? NIE !

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy osoba, która chce pracowanć jako opiekunka/opiekun osób starszych, dzieci lub chorych może być w przeszłosci karana za rozboje, pobicia, kradzieże itp. ? NIE !