Katarzyna z

32 lata, Pełny etat · Pół etatu · , Doświadczenie w opiece: 6 miesięcy

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu ·
 • Doświadczenie w opiece: 6 miesięcy
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Studium opiekuna w domu pomocy społecznej
 • Wynagrodzenie: od 8 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Bieruń
 • Ostatnio aktywny: 06 listopad 2014 11:09
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi

Staram się dotrzeć do chorego poprzez starannie dobierane słownictwo, zatrzymując się nad faktycznymi umiejętnościami w zakresie mówienia o swoich potrzebach, zachowując przy tym szacunek do wyrażanych przez chorego pragnień. Świadoma, że nie tylko komunikacja słowna z chorym jest wystarczająca by w dostatecznym stopniu zrozumieć jego stan, ale także stosowna mowa ciała, która sprawia, że chory czuje się bardziej doceniony aniżeli poniżony w sytuacji bezradności.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Odebranie dziecka z przedszkola, zabawa, karmienie, zakupy, sprzątanie domu, gotowanie, prasowanie. Rozmowy. Przebywanie w terapeutycznej ciszy. Opieka nad osobą niesamodzielną, zabiegi higieniczno - pielęgnacyjne i opiekuńcze w podziale na role.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Pomaganie i uczenie się nawiązywania wartościowej relacji z drugim człowiekiem, bycie "poręczą" i zarazem "towarzyszem" w drodze. Współczujące spojrzenie w oczy chorego, które pozwala skupić się na tym, co najważniejsze dla dobra tej poszkodowanej osoby.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Aby już miała prawdziwego przyjaciela. Jestem osobą, która nie przywiązuje się zanadto do podopiecznego i nie jest jego koleżanką. Posiadam określony typ wrażliwości, łatwo przekierowuję uwagę na rzeczy mniej istotne, trzeba czasem mnie poinstruować co dalej, nie lubię pełnić funkcji "szefa". Zdarza mi się jeszcze nie reagować w odpowiedni sposób na ważne sygnały, co jest wytłumaczalne poprzez brak długoletniego doświadczenia w opiece. Ciągle jednak się uczę, z uporem maniaka.:)

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jakiej wymaga ta profesja odporności na stres i kondycję psychofizyczną. Jakich cech się wystrzegać, by nie było zagrożenia niezrozumienia się z pracodawcą.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy posiada poparte doświadczeniem uprawnienia do pełnienia tej roli. Jakie są jego mocne i słabe strony, zagrożenia i szanse. Jakie są jego motywacje i cele, które pragnie osiągnąć poprzez podjęcie się tych zadań, czym może podzielić się z chorym aby go wesprzeć w przeżywaniu trudnego etapu w życiu.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Czy jest dostateczny poziom inteligencji i dojrzałości emocjonalnej, wrażliwości na tzw. odruchy warunkowe i bezwarunkowe. Jaka jest umiejętność reagowania w sytuacjach nagłych i kryzysowych. Czy podejmuje się rozsądne decyzje w sytuacjach stresowych i potrafi się być przy pojawiających się problemach zrównoważonym.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Dążę do tego, by zapewnić bezpieczeństwo poprzez stałość i powtarzalność wykonywanych czynności dnia codziennego, skupieniu na codziennych, prostych sprawach.W wyjątkowych przypadkach rutyna staje się zazwyczaj połączona ze sporą dawką spontaniczności, która może stać się bodźcem wywołującym zmianę ze złych przyzwyczajeń czy nawyków na dobre.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Gdzie mieszkam, czy mam łatwość dotarcia do miejsca wykonywania swojej pracy, jakie mam relacje z innymi ludźmi, czy są stabilne czy luźne, jakie mam zaplecze finansowe i wsparcie ludzi z otoczenia. Czy posiadam zdolność do pracy.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Gdy na ścianach w pokoju, gdzie wykonywałam czynności higieniczne i opiekuńcze widziałam pajączki, pozostawiałam je aby wrażliwe oko chorego miało okazję podziwiać ten cud natury. On też chce żyć i ma takie długie i chude nóżki:)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Jest to jedna z najtrudniejszych profesji jaka może mieć wpływ na samoocenę człowieka, stawia go bowiem codziennie na próby zapominania o sobie, aby dać do zrozumienia drugiemu człowiekowi, że ten jest kochany, potrzebny i jest "nauczycielem".

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Problemy życiowe zaczęłam postrzegać jako szanse, impuls do rozwijania swoich umiejętności w zakresie medycyny stosowanej, a głównie masażu leczniczego i estetyki osoby chorej, która może okazać się ważna na tym etapie choroby i wprowadzać pozytywny wizerunek siebie, od "akceptacji wyglądu zewnętrznego do akceptacji siebie w pełnym bio-psycho-społecznym wymiarze".

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Zawożenie pacjenta do szpitala na operację i odbiór. Czuwanie w sytuacji, gdy najbardziej chciało się spać i odpocząć po pełnym wrażeń dniu ;) Duma z tego, że współpracownicy mieli te same cele do wykonania co ja, odkrycie, że siłę czerpie się ze wspólnoty.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Dokształcam się zaocznie oraz wyrównuję zaległości przedmiotowe, nie jestem osobą lekceważącą podstawowe wiadomości, jest jakieś niezbędne minimum, które należy wypełnić, aby w stopniu dostatecznym realizować zamierzone cele opiekuńcze i lecznicze.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio wykonywany projekt był bezcenny, dotyczył bycia mediatorem, a to bardzo trudna rola, jednakże z tym talentem to trzeba się urodzić :) Ciężka praca się opłaca i dopiero po wypracowaniu odpowiedniego stanowiska można dojść do konkluzji, która nie będzie krzywdząca dla obu stron konfliktu. Starać się nie być "zarzewiem" konfliktu ale jego neutralnym interpretatorem.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Wszystko zależy od trudności wykonywanego zlecenia, może być bowiem coś, do czego posiadam szczególne uzdolnienia i nie będzie wymagało zanadto wkładu energii, a może być tak, że będzie to "wdowi grosz", a więc coś, co kosztować mnie będzie wiele...

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Aby nie zapominała o przyjaciołach, którzy jak Anioły czuwają i podnoszą w chwili, kiedy zaczynamy podupadać. Inni ludzie na naszej drodze życia, małe promyczki światła, które płonąc oświetlają nam ścieżkę życia, lub też jak gwiazda odbijająca światło, którą da się zauważyć pośród ciemnych gałęzi w drodze nocą do domu.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Rodzeństwo i Rodzice. Przyjaciele. Nie mam innych wspanialszych stron. :) No chyba że oczy, niebieskie takie jak wdzięczny haberek pośród zbóż i soczyście czerwonych maków ;) No ale nie wolno mnie chwalić za bardzo, bo zaraz zaczynam mieć o sobie za bardzo wygórowane mniemanie.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Mieć serce i patrzeć w serce, nie być ciekawską ani wścibską, i nie ciekawą świata zanadto. Bo jeszcze się by mogło okazać że poznam czyjś sekret życiowy, a tego nie chcę. Bo to ogromna odpowiedzialność. Jednak gdybym miała zdradzić ów sekret komuś nieodpowiedniemu, to było by to dla mnie tragedią.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy zdarza ci się myśleć, że osoba, którą zatrudniasz, jest na swój sposób "cwana", że trzeba poprzez manipulację dojść do jej prawdziwych motywacji do pracy?
  Czy zdarza ci się nie ufać swoim najemnikom?
  Czy zdarza ci się mieć pokusę aby sądzić, że jako pracodawca znam dogłębnie wartość swojego pracownika, czy dopuszczam "przestrzeń", w której może on dojrzewać i dochodzić krok po kroku do wytyczonych celów, nie burzyć poprzeczek w przyszłości zanim pracownik nie podejmie wyzwania i nie wykształci w sobie siły charakteru ?

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Jakie rzeczy uważasz za najważniejsze w życiu, gdybyś miał ostatnie dwie doby do przeżycia, jakie przesłanie chciałbyś po sobie pozostawić dla żyjących i w jaki sposób chciałbyś do nich dotrzeć tak, by twój cichy szept usłyszeli twoi przyjaciele będący miliony kilometrów od ciebie, i na dodatek w drugim pokoju obok ciebie jest włączony na cały głos telewizor...?