Maciej Z

45 lat, Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata
 • Wykszałcenie: Wyższe, UŁ- wydział filozoficzno-historyczny
 • Wynagrodzenie: od 12 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Łódź Bałuty
 • Ostatnio aktywny: 20 sierpień 2017 19:24
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Pracowałem 4 lata jako care assistant (opiekun) w domu opieki "Crest". Posiadam wiele ukończonych kursów z zakresu opieki m.in. pielęgnacji, moving and handling, podawania leków cewnikowania itd. Jeśli chodzi o organizowanie czasu prowadziłem różnorakie animacje z rezydentami a jako że jestem muzykiem i byłem artystą w teatrze muzycznym potrafię znakomicie zapewnić rozrywkę osobie w każdym wieku. O więcej informacji proszę pytać via tel.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Care asistant in residental home Crest -UK . Ukonczone kursy potrzebne do opieki nad chorymi mniej lub bardziej mobilnymi w sumie około kilkunastu kursów. Jako że musiałem używać języka angielskiego to mój kontakt z podopiecznymi uważam za bardzo dobry (nawet przypadki z tzw. mental problems, m.in. demencja starcza i inne zespoły chorobowe.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Kontakt z ciekawymi i wrażliwymi ludźmi przykładem może być burmistrz Yorku mój podopieczny z którym spędzałem całe godziny na rozmowach o życiu, historii itd.albo przemiła starsza pani ze Szkocji która opowiadała mi o szkockich zamkach i zwyczajach szkotów.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Dokładne poznanie potrzeb i oczekiwań podopiecznego i naprawdę szczerą rozmowę ze mną. Dodam że opiekun jest tylko osobą do towarzystwa, i opieki oczywiście ale najważniejszy jest kontakt z bliskimi. Bliskość kogoś bliskiego czyni cuda.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdzie i jak długo pracowałem. Czy mam niezbędne umiejętności( zarówno te nabyte podczas szkolenia i praktyki jako też wrodzone). Liczy się też poziom kultury opiekuna i i swoisty urok.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy jestem kompetentny odpowiedzialny, potrafię poradzić sobie w każdej sytuacji, a jednocześnie że opiekun osoby mi bliskiej jest miłą osobą a nie prymitywnym pewnym siebie bufonem.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Jakie są jego wymagania. Czy opieka powinna mieć charakter stały czy tylko akcydentalny. Wreszcie co podopieczny sądzi o takiej pomocy. Wiadomo że w przypadkach utraty kontaktu z otoczeniem trzeba podjąć decyzję samemu, ale polecam wpierw zasięgniecie porady specjalisty lekarza.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Rzadko kiedy opiekunem jest ktoś może zaśpiewać arie z operetek i zagrać ulubione melodie na skrzypcach a oprócz tego chętnie porozmawia o literaturze, historii, filozofii i nauce wszystkich dyscyplin. A przede wszystkim jest profesjonalnym opiekunem zarówno pod względem wyszkolenia jak i praktyki.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Jak długo pracowałem jako opiekun. Jaką mam praktykę i gdzie. I w końcu dlaczego tak drogo:D Odpowiem bo ja w swoją opiekę nad powierzoną mi osobą wkładam całe serce, uwagę i umiejętności i jestem empatą który rozumie potrzeby innych. Niestety rzadko tak jest jeśli chodzi o pracę opiekuna.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Chm, ciężko powiedzieć czy ulubione byłyby wszystkie zdarzały się nawet smutne ale było też tzw hilarious (przezabawne) np gdy Agata ta ze szkocji zaczeła mówić do mnie w slangu szkockim nie zrozumiałem jej myślałem że chce tzw regular tea (herbata z mlekiem) a ona chciała po prostu wyjść ze mną na spacer. Brzmiało to tak (f (***) ycznie:keep me straigh wil you tee?). Albo jak mój pager zaczął pikać że wszystkie okna są otwarte i jest pożar a okazało się ze padły w nim baterie, ale narobiłem wtedy rabanu:D

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Kim tak naprawdę powinien być dobry opiekun? Nie tylko osobą do pielęgnacji opieki, ochrony, czy pielęgniarzem lecz przede wszystkim przyjacielem i osobą na której można polegać.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Kiedyś jeszcze na studiach opiekowałem się moja babcią. Miała wylew. Nie poznawałam ludzi mnie myliła z innymi członkami rodziny. nie wiedziała gdzie mieszka kim jest. To co robiłem robiłem instynktownie, przypadkiem odkryłem że śpiewanie, czesanie włosów i czytanie ulubionego przez babcie Sieroszewskiego poprawia jej stan tak spędziłem 3 miesiące wakacji na materacu przy łóżku babci i choć lekarze chcieli babcie zatrzymać na stałe w ośrodku bez szans na poprawę mnie nieskromnie udało się postawić babcie na nogi żyła jeszcze 10 lat całe piękne 94 lata.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Opieka nad moim pierwszy długo wyczekiwanym dzieckiem. Ola ma już piec lat i trzęsie hehe całym przedszkolem ale wychowanie takiego chrabąszcza nie jest łatwe :D coś o tym wiedzą wszyscy rodzice. Tu dopiero trzeba pokładów cierpliwości i miłości. Ale warto, bardzo warto.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Dużo czytam na tematy zdrowotne a także a propos jednego z moich 2 fakultetów (psychologia i pedagogika). Książki z w.w. dziedzin. Co do kształcenia to przez jakiś czas studiowałem informatykę na WSHE. Wbrew pozorom może się przydać w zawodzie care assistant

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Trzeba to lubić czyli lubić ludzi,zdając sobie sprawę że czasami nie mamy wpływu na stan naszego zdrowia i w związku z tym pomyśl że kiedyś sam bądź sama będziesz potrzebować opieki. Czy chcielibyście żeby ta opiekę sprawowałby ktoś bo musi? bo dla pieniędzy? A tak naprawdę nienawidzi tego zajęcia bo potrzeby innych są dla niego czymś obcym niezrozumiałym i ma je kompletnie w.....Ja nie.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Bardzo lubię słuchać ze zrozumieniem a nie tak tylko udając. Uwielbiam nowe wyzwania. Mam ogromne pokłady cierpliwości i staram się wczuć w innych ludzi zrozumieć dlaczego akurat się złoszczą albo są dla mnie niezbyt mili. Słuchajmy innych starajmy się zrozumieć dlaczego? Moze zrozumiemy również lepiej siebie?