Magdalena Jastrzębska

33 lata, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata

 • Usługi: Opieka nad osobami niepełnosprawnymi
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata
 • Wykszałcenie: Brak, PCKU Chrzanów kierunek Opiekun Medyczny
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Chrzanów
 • Ostatnio aktywny: 28 kwiecień 2016 20:53
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Witam. Mam na imię Magda. Od kilku lat zajmuję się opieką nad ludźmi starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Zajmowałam się osobami z najróżniejszymi chorobami. Do moich obowiązków należała podstawowa opieka (mycie, karmienie, ubieranie), podanie lekarstw, zmiana opatrunków, dbanie o higienę osobistą podopiecznego. Zaufanie zyskuję poprzez indywidualne podejście do każdego z podopiecznych. Zapraszam do współpracy osoby z Chrzanowa i okolic.

Usługi: Opieka nad osobami niepełnosprawnymi

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Do moich ostatnich zleceń należy opieka nad panią chorą psychicznie, po operacji wstawienia endoprotezy oraz opieka nad panem z nowotworem pęcherza. W przypadku pani w grę wchodziło gotowanie i pilnowanie by zjadła, pielęgnacja i higiena osobista oraz podawanie lekarstw. W przypadku pana, do moich obowiązków należało dbanie o higienę osobistą, zmiana opatrunków i cewników oraz podawanie lekarstw.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  W swojej pracy najbardziej lubię świadomość, że jestem komuś potrzebna. Moi podopieczni zawsze są traktowani indywidualnie dzięki czemu i ja uczę się ludzkich zachowań.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Przede wszystkim radziłabym, by zbyt szybko się nie poddawała, bo znaleźć osobę empatyczną a przy tym tak mocno doświadczoną jest ciężko, ale można. Musi jednak zaufać swojej intuicji i bacznie obserwować czy przyjęta osoba będzie spełniała oczekiwania chorego

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  To zależy od choroby, jaka by uniemożliwiała mi samodzielną egzystencję. Jednak na pewno chciałabym wiedzieć jakie ma uprawnienia opiekun medyczny, czy będzie wiedział co robić jeśli mi się stan pogorszy.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Na pewno powinien zapytać o doświadczenie w opiece nad chorym ze wskazaną chorobą. Powinien również zapytać o to, co opiekun zrobiłby w danej sytuacji, np gdyby choremu nagle pogorszył się stan zdrowia. Jednym z wielu zadanych pytań powinno być też pytanie o stosunki opiekuna z rodziną pacjenta, by nie okazało się, że rodzinne tajemnice będzie znało całe sąsiedztwo.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien pomyśleć, czy dana osoba będzie godna zaufania. Powierza jej w końcu opiekę nad najbliższą osobą. Powinien również zastanowić się, czy umiejętności danej osoby odpowiadają proponowanej cenie za usługę.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Moje usługi wyróżniają się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego z pacjentów. Jestem również osobą bardzo cierpliwą, która stara się opiekować chorym, bądź starszym tak, jak sama by chciała być traktowana.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Najczęściej klienci pytają mnie o doświadczenie. Odpowiadam wtedy, że w tej chwili kończę szkołę o kierunku Opiekun Medyczny, jednak doświadczenie w tym zawodzie mam już około 4 - letnie.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Pamiętam, jak opiekowałam się 87-letnią panią Jolą. Ciężko chorowała fizycznie, ale pod względem umysłowym, do samego końca była sprawna. Któregoś dnia pani Jola, opowiadając mi jedną ze swoich historii życiowych ze smutkiem uznała, że dziś młodzież nie chce się uczyć języka rosyjskiego, a to przecież taki piękny język. Powiedziałam jej zgodnie z prawdą, że mi również zawsze się podobał, ale nigdy nie miałam okazji się go nauczyć. Pani Jola zaczęła mi mówić o podstawowych słówkach. Na sam koniec usłyszałam od niej: "Madziu!Ja Tiebie Lubliu!". Wzruszyłam się niesamowicie, bo pierwszy raz od niej to usłyszałam. Odpowiedziałam: "Ja Tiebie Toże". Szybko okazało się, że to były jedne z ostatnich słów, jakie wypowiedziała Pani Jola.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Swoje zadania wykonuję oddając w to całe serce. Pamiętam, że każdy człowiek jest inny, wymaga innej opieki, innego podejścia. Każdego staram się traktować tak, jak sama chciałabym być traktowana w ich sytuacji.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Zawsze chciałam pomagać innym. Taką już mam naturę. Kiedyś dość mocno chorowałam i będąc w szpitalu zaprzyjaźniłam się z pielęgniarką, która pracuje również w hospicjum. Widząc ile jest osób potrzebujących opieki postanowiłam, że nie będę przechodziła obok nich obojętnie, ale skoro los dał mi szansę pomagać, to muszę to wykorzystać.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Zleceniem, z którego jestem najbardziej dumna jest opieka nad 87-letnią, ciężko chorą panią. Dzięki umiejętnej opiece mojej oraz jednej z córek, udało się przedłużyć życie chorej o 9 miesięcy, przy czym warto zaznaczyć, że lekarze dawali 3 miesiące życia.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  W czerwcu 2016 roku ukończę szkołę i zdobędę tytuł Technika Opiekuna Medycznego. Od października zamierzam podjąć studia pielęgniarskie. Na bieżąco jestem też z nowinkami dotyczącymi opieki paliatywnej, lekarstw i środków łagodzących ból

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnią usługą, jaką się podjęłam była opieka nad 84-letnią panią Jadzią. Kobieta była osobą chorą psychicznie, po operacji wstawienia endoprotezy biodra. W ciągu dnia panią opiekowały się opiekunki z PCK. Moim zadaniem było przyjść wieczorem i podać pani leki, sprawdzić, czy nic jej nie potrzeba. Jeśli była konieczność, to zmiana pampersa i umycie chorej. Chorą opiekowałam się w ten sposób 2 dni, po czym dostałam telefon od jej wnuczka, że babcia jest w szpitalu. W tej chwili, kończąc praktykę w szpitalu, idę na oddział, na którym leży pani i dbam o to, by była czysta (choć pielęgniarki również o to dbają), przynoszę jej z domu ubrania na zmianę, dbam o to, by miała wodę, sok. Jestem również w stałym kontakcie z lekarzem i wnuczkiem.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  mój cennik nie jest skomplikowany. Zwykle biorę 10 zł za godzinę pracy, jednak przy wielu godzinach dziennie, można go lekko zmodyfikować - to kwestia do ustalenia. Jeśli praca wymaga dojazdu, to również jest on doliczony do ceny.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Powiedziałabym, że musi mocno pracować nad swoją empatią i cierpliwością. To dwie cechy niesamowicie ważne w tym zawodzie. Kolejną cechą jest lojalność wobec podopiecznych i ich rodzin. Musimy pamiętać, że wchodzimy w środowisko rodzinne i nie wolno nam się wtrącać pomiędzy nich, chyba, że swoim zachowaniem szkodzą choremu, ale wszystko należy mówić bezpośrednio do osoby zainteresowanej a nie za plecami.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą cechą są: empatia, cierpliwość i doświadczenie, które cały czas pogłębiam. Jestem również osobą dociekliwą, co w tym przypadku przekłada się na intensywne poszukiwanie działań, które mogą pomóc osobie chorej, jak np: zmiana diety, odpowiednie dopasowanie środków, jeśli dane nie pomagają itp.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Cały czas doskonalę się w opiece nad osobami chorymi i starszymi. Dużo czytam, sprawdzam, co się do czego nadaje. Chciałabym też doskonalić swoje umiejętności kulinarne, gdyż często do moich obowiązków należy przygotowanie choremu posiłków a wiadomo, że każdy ma różne smaki i pomimo, że mi i moim bliskim smakuje to, co ugotuję, to nie zawsze smakuje to osobie starszej. Wtedy gotuję tak, jak chce zainteresowany.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  - Co zrobiłaby pani w przypadku utraty przytomności chorego?
  - Przede wszystkim sprawdziłabym czy oddycha. Jeśli nie wyczułabym oddechu natychmiastowo przystąpiłabym do reanimacji, w między czasie dzwoniąc na pogotowie. Jeśli oddech byłby wyczuwalny a utrata przytomności spowodowana by była zwykłym omdleniem, ułożyłabym chorego w bezpiecznej pozycji, z nogami w górę i otworzyła okno. Dany zabieg poprawia krążenie i najczęściej po omdleniach pacjent dochodzi do siebie.