Malwina D

30 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 2 lata
 • Wykszałcenie: Wyższe, Akademia Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Łańcut
 • Ostatnio aktywny: 15 lipiec 2015 12:21
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Chętnie pomogę w opiece nad osobą starszą, niesamodzielną, czy niepełnosprawną. Mam na imię Malwina i mam 27 lat. Posiadam doświadczenie w zakresie opieki. Kształcę się w tym kierunku oraz wiążę z tym zawodem plany na przyszłość. Moje główne cechy i umiejętności: Ponadprzeciętna empatia, zaangażowanie, obowiązkowość, uczciwość, bezkonfliktowość i cierpliwość. Pogodne usposobienie, wysoka kultura osobista i serdeczność. Brak nałogów. Prawo jazdy. Oferuję m.in: - wsparcie podopiecznego w codziennych czynnościach, - spędzanie z nim czasu, dbanie o dobre samopoczucie, o rozrywkę, - zapewnienie transportu samochodem osobowym, - asystowanie podczas wizyt lekarskich. Mieszkam w Łańcucie. Jestem w stanie dojeżdżać do 25 km.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię samo pomaganie osobom potrzebującym tej pomocy. Czerpię z tego mnóstwo energii. Przywoływanie uśmiechu na ustach podopiecznych, wydaje się mi być najbardziej satysfakcjonującym zajęciem na świecie :) Uwielbiam kreatywnie spędzać czas z podopiecznymi, wprawiać ich w dobre samopoczucie oraz wysłuchiwać opowieści starszych osób - zazwyczaj są fascynujące.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Aby stale kształciła się w temacie pomagania osobom niesamodzielnym oraz zachowała optymizm, pogodę ducha oraz uśmiech na ustach. Nie ma nic bardziej wspierającego niż szczery uśmiech.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Gdybym była klientem, to nie tyle chciałabym poznać samą profesję, co dowiedzieć się czegoś co o samym człowieku. Kim jest, jaki ma charakter, czym się w życiu kieruje, jakie ma priorytety, o czym marzy, do czego dąży, jak widzi swoją przyszłość, co daje mu satysfakcje, jakie ma zainteresowania. Myślę, że jest to o wiele ważniejsze niż skończone kursy. Nie wszystkiego można się nauczyć :)

  Za pewne powszechnie wiadomo, że opiekun się opiekuje innymi - zapewnia komfort, wyżywienie, podaje leki, może wypełniać czas wolny, sprzątać za podopiecznego... itd.
  Weźmy zatem jakąkolwiek czynność. Czy nie najważniejsze jest to, w jaki sposób to robi?
  Jak traktuje podopiecznego, zapewnia bezpieczeństwo, czy jest zaangażowany, czy okazuje szacunek?

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Prócz zapoznania się z wykształceniem i osobowością proponowałabym zadać kilka pytań odnośnie konkretnych sytuacji, jakie miały lub mogą mieć miejsce. Niektóre z podejmowanych decyzji są bardzo istotne.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien przemyśleć, jakie potrzeby ma podopieczny. Na ile istotna jest medyczna strona opieki, na ile opiekun powinien być silny fizycznie, asertywny itp.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Nie potrafię inaczej pomagając innym, niż maksymalnie zaangażować się w potrzeby podopiecznego. Od zawsze stawiałam czyjeś potrzeby ponad swoje i myślę, że to się nie zmieni. Osobowość się nie zmienia :)
  Zwłaszcza, że nie widzę potrzeby zmian, kiedy właśnie sam proces pomagania jest dla mnie najwięcej wart. Uśmiech podopiecznego jest dla mnie najcenniejszy.

  Dość długo szukałam swojej drogi w życiu i po różnych perypetiach wiem, że to jest to, co chcę w życiu robić. Przynosić dobre samopoczucie :)

  Należę do OPP Dobra Wola, którą bardzo sobie cenię. Przez jakiś czas prowadziłam zajęcia teatralne dla osób niepełnosprawnych oraz Tataspartakiadę - olimpiadę sportową dla dzieci niepełnosprawnych. Zawsze zachęcam do wypełniania czasu zajęciami kreatywnymi - od gier i zabaw po robótki ręczne.

  Mam niepełnosprawnego intelektualnie brata w stopniu głębokim (zespół Downa), który jest już praktycznie dorosły, jednak w ciele dziecka. Bardzo wiele mnie nauczył :)

  Ponadto jestem moblina - posiadam prawo jazdy i samochód osobowy. Jestem bardzo dobrym kierowcą. Nie ma nikogo, kto powiedział, że nie czuje się ze mną bezpiecznie :)

  Chętnie opiekuję się zarówno osobami niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie w różnym stopniu oraz osobami w starszym wieku.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Klienci, którzy mnie nie znają zazwyczaj pytają o doświadczenie, umiejętności, wykształcenie, zainteresowania.

  Klienci, którzy mnie znają zazwyczaj pytają Czy mam czas :)
  - Zawsze

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Nie każdy opiekun jest pielęgniarką, czy ratownikiem medycznym. Nie posiadam kwalifikacji do wykonywania takiej pracy. Na pewno nie mojej mocy są takie czynności jak np. zastrzyki, opatrunki, kroplówki.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Dochodziłam do decyzji stopniowo.

  Kiedy moja babcia (80 lat) leżała w szpitalu w zaawansowanym stadium raka, po operacji i było wiadomo, że nie zostało jej niewiele czasu, to wiedziałam, że siedzenie przy jej łóżku i ze smutną miną i zapłakanymi oczami to nie jest to, czego ona w tej chwili potrzebuje. Kiedy tylko budziła się, starałam się podnosić ją na duchu i uśmiechać.Jestem pewna, że to była najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić. Wiem, że bardzo ją bolało, jednak chwile, kiedy odwzajemniała mój uśmiech, mimo iż była w tak złym stanie były i są dla mnie bezcenne...

  Przez ostatnie kilka lat prowadziłam sklepik z zabawkami. Najmilej wspominam osoby starsze, którym pomagałam znacznie ponad mój zakres obowiązków. Jedyne co mogły mi zaoferować ze swojej strony, to uśmiech i dobre słowo. To mi w zupełności wystarczało :)

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Stale odwiedzam biblioteki, wypożyczam książki z zakresu opieki nad osobami niesamodzielnymi, dotyczącymi psychologii, zajęć kreatywnych, pomocy itp. Stale wypatruje kursów, które mogłyby w jakiś sposób poszerzyć moją wiedzę.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Wiedza techniczna (np. jak podać posiłek) nie jest wystarczająca, aby podjąć się takiego zajęcia. Bardzo istotna jest strona psychologiczna, odporność, predyspozycje osobowościowe i motywacja skłaniająca do pracy jako opiekun. Także poradziłabym, aby ta osoba przekonała się, jak się czuje opiekując się innymi, zwróciła uwagę na zdanie osób postronnych i przemyślała jakie ma priorytety.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moja osobowość jest najmocniejszą stroną :)
  Z psychologicznego punku widzenia (studiowałam pokrewny kierunek psychologii) mam osobowość ISFJ. Jeden z typów osobowości według wskaźnika MBTI. Oznacza on, iż jestem "zaprogramowana" introwersyjną percepcję z ekstrawersyjnym czuciem. W skrócie - ponadprzeciętna empatia, silna odpowiedzialność, zaangażowanie i uczciwość. To sprawia, że moi podopieczni czują się dobrze i bezpiecznie.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałabym bliżej przyjrzeć się tematyce psychologii w pomocy osobom niesamodzielnym, a także bliżej poznać stronę medyczną takiej opieki, np. dolegliwości związane z różnymi chorobami oraz metody zapobiegania.