Marcin T

33 lata, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: 1 rok

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: 1 rok
 • Wykszałcenie: Wyższe, Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Olsztyn Nagórki
 • Ostatnio aktywny: 26 sierpień 2017 12:28
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Posiada własną stronę internetową Posiada własną stronę internetową

Jestem opiekunem medycznym (głównie osób starszych, ale także osób niepełnosprawnych) potwierdzony certyfikatem państwowym. Skończyłem jedną z najlepszych szkół medycznych - Szkołę Policealną im. Zbigniewa Religi (Medyk) w Olsztynie. Zdobyłem już doświadczenie opiekuna w Domach Opieki w Olsztynie i okolicy - łącznie ponad 8 miesięcy potwierdzone referencjami. Zajmowałem się tam głównie osobami w wieku starszym, chorującymi na chorobę Alzheimera i Parkinsona, ale nie tylko. Jestem osobą: - młodą i silną, więc pielęgnacja i zmiana pieluchomajtek (pampersów), przełożenie z łóżka na wózek i odwrotnie nie stanowi dla mnie problemu, - mającą duży pokład empatii - bez problemu wysłucham i doradzę (w ramach swoich kompetencji i wiedzy) podopiecznemu i rodzinie, - pełną pomysłów by Pani/Pana krewny nie nudził się podczas moich wizyt - wspaniale zorganizuje jej/mu czas, - kocham czytać książki i wychodzić na świeże powietrze, więc chętnie wyjdę z nią/nim na spacer albo poczytam. Obecnie pracuje w szpitalu :) Stawka godzinowa zależy od obowiązków i stanu zdrowia Twojej/Twojego krewnego. Na dniach chce zacząć naukę w szkole masażu.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  - wolontariat w Domu Opieki Laurentius,
  - praktyka w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie,
  - praktyka w Domu Opieki "Młodzi Duchem" w Biesalu,|
  - wykonywanie obowiązków sanitariusza w Zespolonym Szpitalu miejskim w Olsztynie

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię kontakt z ludźmi, pomagać im, by ich dzień, stawał się lepszy, piękniejszy. Największą dla mnie radością jest widzieć uśmiech w oczach osób którym pomagam

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Na pewno 1 krokiem jaki radziłbym osobie która chce spróbować swoich sił w bycia opiekunem jest wolontariat w jakimś Domu Opieki lub w Domu Pomocy Społecznej, by przekonała się taka osoba czy to praca dla niej, dla niego. Później polecam zapisać się do szkoły policealnej kształcącą opiekunów medycznych (szkoły na opiekunów osób starszych często trwają dłużej i dają mniejsze uprawnienia, choć taka szkoła skupia się na problemach jakie spotkamy w danym środowisku). Nie polecam kursów na opiekunów, gdyż wiem z doświadczenia że uczą za krótko i po tzw łepkach.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Na pewno co umiem, jak zamierzam zrobić jakieś zadania, rzecz. Spytałbym się też o dyzpozycyjność, jak szybko bym mógł się pojawić do nieprzewidzianego zlecenia.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Pytania mało tu dadzą... Trzeba sprawdzić osobę której chcemy powierzyć krewnego w działaniu. Co z tego że ktoś napisze że jest miły i sympatyczny jak w rezultacie taki nie jest? Trzeba naocznie zobaczyć jak ktoś opiekuje się nam bliską osobą.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim osoba szukająca opiekuna musi zastanowić się czy ważniejsze dla rodziny jest stan portfela czy szczęście krewnego. Osobie której powierzą członka rodziny musi cechować dobre podejście - zarówno te wyuczone w szkole, czy na kursie, a może to wrodzone wyczucie jak obchodzić się z taką osobą. Osoba która podejmuje się opieki nad osobą chorą lub i niesamodzielną powinna być przede wszystkim cierpliwa i empatyczna.
  A najlepiej pomyśleć jak sami chcielibyśmy być traktowani jak byśmy byli w podobnym stanie.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Moja opinia na pewno na ten temat nie będzie obiektywna. Najlepiej jak Państwo sami się przekonają, że ja swój zawód wykonuje profesjonalnie (skończyłem szkołę opiekunów medycznych, potwierdzoną zdanym egzaminem państwowym). Swoją pomoc udzielam z sercem. Największą nagrodą dla mnie nie są pieniądze a radość którą widzę w oczach podopiecznych i ich rodzin.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałbym by moi przyszli pracodawcy (klienci jakoś mi się nie podoba) wiedzieli czym zajmuje się opiekun medyczny. Zajmuje się on pomaganiem przede wszystkim przy pielęgnacji bliskich nam osób - pomoc przy myciu, podcinanie paznokci, zmiana pieluchomajtek (zwanych popularnie pampersami), organizacją czasu wolnego, karmieniem, czasem też pomocą doraźną w czynnościach dnia codziennego. Nie jest natomiast sprzątaczką, praczką czy tzw chłopcem na posyłki.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Kocham pracę z ludźmi. Już wcześniej poszedłem na studia humanistyczne i pokochałem pracę z ludźmi i dla ludzi. Niestety nasza polska rzeczywistość zweryfikowała moje plany i szukałem dalej. W końcu, poprzez doświadczenia rodzinne, pomyślałem o możliwości pomagania osobom w zaawansowanym wieku, jak osobom niepełnosprawnym. Długo zastanawiałem się czy to praca dla mnie. W końcu za namową znajomej poszedłem na wolontariat to prywatnego Domu Opieki. W nim przekonałem się że to zajęcie dla mnie.
  Kolejnym etapem był wybór szkoły. Wahałem się między kierunkiem dla opiekunów medycznych (trwającą rok) a kierunkiem opiekuna osób starszych (szkoła dwuletnia). W końcu zdecydowałem się na opiekuna medycznego, który dał mi większe uprawnienia w krótszym czasie. I nie żałuję tej decyzji :)
  Możecie Państwo spytać dlaczego? - Już odpowiadam gdyż ta praca daje mi ogromną satysfakcje.