Alina K.

66 lat, Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Szkoła Policealna dla Dorosłych "Omega" (Opiekun DPS) / terapeuta d/s uzależnień.
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Łódź Widzew
 • Ostatnio aktywny: 19 czerwiec 2016 20:58
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Jestem osobą po kursie i stażu opieka nad osobą starszą z elementami animacji i kultury. Obecnie dokształcam się w szkole policealnej jako opiekun DPSu, jestem w trakcie odbywania praktyk zawodowych. Do końca maja poszukuję pracy doraźnie, lub na pół etatu w godzinach 16ta- 21sza z uwagi na odbywane w godz. rannych praktyki zawodowe w DPSie. Jestem ciepłą, pogodną, optymistką z poczuciem humoru.Nawiązuję umiejętnie komunikację interpersonalną;posiadam zdolności manualne; czytam z dykcją i zrozumieniem;znam techniki zajęciowe. Jestem osobą odpowiedzialną, konsekwentną z dozą tolerancji i akceptacji osobowej.Potrafię zaopiekować się podopiecznym w sposób profesjonalny, równieżw formie zdrowotnej. Oczekuję poważnych ofert. Alina K.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Od blisko 3 lat pracuję jako opiekunka DPS w DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ. Zajmuję się pełną opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi intelektualnie i motorycznie. Opieka ta ma na celu również usprawnianie funkcjonowania podopiecznych.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Pracę tą cenię za kontakt z podopiecznymi, daje mi radość: wspieranie ich w ciężkich chwilach, niesienie im ulgi psychicznej i fizycznej poprzez dodatkowe usprawnienia, ułatwiające codzienne funkcjonowanie i znoszenie trudów codziennego życia. Posiadam dużą empatię i umiejętność komunikacji werbalnej i niewerbalnej, jak również umiejętność uważnego słuchania rozmówcy.Lubię podopiecznym czytać, opowiadać, cieszyć się z nimi drobnymi radościami tak bardzo ważnymi w ich dniu codziennym. Lubię stwarzać atmosferę odczucia rodzinnego, ciepła, pogody ducha. Widzieć radość i oczekiwanie na twarzy podopiecznego gdy się z nim witam.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Trudno jest coś radzić. Osoba zatrudniająca opiekunkę powinna obiektywnie i skrupulatnie w czasie wizyty kontaktowej, rejestrować zachowanie przyjmowanej osoby. Powinna ją prowokować, sprawdzając jej cierpliwość i opanowanie. (W tej pracy jest to bardzo ważne). Powinna wielokrotnie wracać w trakcie rozmowy do poruszanych już pytań, by uzyskać pewność, że otrzymuje podobną odpowiedź na zadane pytanie jak poprzednio.Powinna zwracać uwagę na charakter opiekunki , na jej reakcję, komunikatywność, zaangażowanie w różnorodność charakteru oferowanych usług opiekuńczych.Należy ocenić szczerość, prawdomówność i zachowanie kandydatki na opiekunkę.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  W przeszłości opiekowałam się swoimi rodzicami w podeszłym wieku i stwierdziłam, że kiedyś będę w podobnej sytuacji. Pragnęłabym wówczas spotkać takiego opiekuna by rozumiał co to jest starzenie się organizmu i w jaki sposób należy je spowalniać, tak by utrudzeni codziennością seniorzy mieli jak najdłużej namiastkę dotychczasowego funkcjonowania, bądź by ktoś świadomie i celowo im je ułatwiał w profesjonalny sposób.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  W pracy na dyrzuże mam do czynienia z wieloma klientami jednocześnie. Charakteryzuje ich ogromne zróżnicowanie stopnia niepełnosprawności i sumowania się wielu niepełnosprawności u jednego klienta. Posiadam spostrzegawczość formułowania kontaktu : słownego, wzrokowego, werbalnego i niewerbalnego. Kształcę si,e na kierunku terapeuta d/s uzależnień. Uważam, żę sposób nawiązywania kontaktów, jak i umiejętność prowadzenia rozmów, unikania zagrożeń agresywnego zachowania z obu stron. W pracy z tak obszernym środowiskiem, o zmiennym zachowaniu wręcz jest potrzebne kształcenie na tym kierunku.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moje atuty w tej pracy to: zachowanie dystansu uczuciowego, ogromna cierpliwość, spokój, pogoda ducha, dobry humor, uczynność, ciepło w kontaktach z podopiecznymi, asertywność, Mieszczenie się z wykonywaniem określonych czynności w czasie, Dokładna i celowa komunikacja. takt, estetyka, i rodzinne podejście do podopiecznego.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Pracuję nad perfekcyjnym opanowaniem i dyplomacją w kontaktach z podopiecznym i jego bliskimi, jak i jednostkami wspomagającymi w opiece. Poszerzam umiejętność formułowania trafnych zwięzłych i fachowych określeń którymi posługuję się w pracy. Korzystam w swojej pracy z obserwacji pracowników z którymi pracuję, przy wykonywaniu kolejnych czynności i staram sobie przyswoić to co by mogło mi usprawniać moją pracę. Doskonalenie w dużym zespole jest łatwiejsze i o bardziej szerokim spektrum umiejętności. Choćby z tego powodu, że dane czynności powtarza się wielokrotnie w ciągu dnia.