Bartłomiej G

31 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Policealna szkoła medyczna
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Warszawa Targówek
 • Ostatnio aktywny: 22 kwiecień 2017 12:40
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość

Witam, Jestem opiekunem medycznym z doświadczeniem po szkole państwowej w Warszawie. Moja oferta jest skierowana dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych w każdym wieku, które nie są w stanie same zadbać o siebie i swoje potrzeby. Oferuję opiekę pełno zakresową w miejscu zamieszkania lub z dojazdem do podopiecznego na terenie całej Polski. Moja oferta obejmuje: *podstawową pielęgnację Podopiecznego *dbanie o Jego dobre samopoczucie *towarzyszenie i organizowanie Podopiecznemu czasu (gry, spacery, rozmowa) *proste prace domowe (utrzymanie porządku, robienie zakupów, gotowanie) Jestem osobą empatyczną wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka, skrupulatną, znającą się na swoich obowiązkach. Jeżeli ktoś z Państwa będzie zainteresowany moim ogłoszeniem, bardzo proszę o kontakt. Posiadam referencje.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opieka nad osobą leżącą, bez kontaktu. Opieka nad panem, umieruchomionym po urazie kręgosłupa, opieka nad niepełnosprawnym ruchowo po udarze, poruszającym się na wózku, opieka nad starszym małżeństwem (pani z nowotworem, pan po wylewie z rozrusznikiem serca), opieka nad panem z nowotworem

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Uważam, że to piękny Zawód ciężki, trudny, bardzo odpowiedzialny.
  Moja praca wymaga odwagi, uśmiechu, empati, ogromnej wiedzy oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Towarzyszę przecież choremu człowiekowi w jego cierpieniu. Lubię pracować w tym zawodzie sprawia mi to frajdę ponieważ ja pracuję w zawodzie w którym nie każdy mężczyzna chciał by czy też mógłby pracować. Poza tym lubię tą pracę bo lubię pomagać innym. Bardzo to lubię i cieszę się pracą przy starszych osobach co daje mi ogromną radość i satysfakcję.Pomoc ludziom starszym w ich trudnej sytuacji życiowej daje mi satysfakcję. Lubię gdy chorzy się uśmiechają i opowiadają mi swoją historię życia. Ogólnie lubię pomagać ludziom, chorym i zdrowym. Traktuję swój zawód opiekuna medycznego jako misję i powołanie.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Powiedziałbym że życie to największa nasza wartość jaką mamy trzeba o nie walczyć i pielęgnować, trzeba mieć nadzieję i wiarę,po za tym trzeba dawać sobie rade w ciężkich sytuacjach i iść do przodu, trzeba myśleć pozytywnie. Ja jako opiekun medyczny jestem po to żeby dawać z siebie wszystko dla drugiej osoby żeby druga osoba była zadowolona. Osoba poszukująca opiekuna dla swoich bliskich powinna szukać kogoś z odpowiednim wykształceniem, z doświadczeniem, ematią. Nie powierzać swoich bliskich osobom, które trakutują tę pracę jako dodatkowe źródło dochodu, często oferując swoje usługi za najmniejszą stawkę.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Będąc klientem, chciałabym wiedzieć jak opiekun dawał sobie radę z innymi podopiecznymi, dlaczego już tam nie pracuje, jakie ma wykształcenie, jaki ma temperament.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy opiekun ma wykształcenie w tym kierunku, gdzie już pracował, dlaczego już tam nie pracuje, co potrafi zrobić przy osobie chorej, czy jest emaptyczny, czy jest spokojny i wyrozumiały, jest odporny na stres.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien przemyśleć czy to ma być osoba wykształcona w kierunku opieki, ile ma mieć lat, czy opieka ma być długoterminowa, ile jest w stanie zapłacić wykwalifikowanemu opiekunowi.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Mam ponad 7 lat praktyki w zawodzie opiekuna, wykształcenie kierunkowe, jestem spokojny i wyrozumiały, znam problemy osób chorych zarówno młodych jak i starszych. jestem elastyczny i umiem dostosować się do rożnych sytuacji

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?


  Najczęściej klienci pytają o wyksztacenie - opiekun medyczny.
  O możliwość podawania insuliny i heparyny - podaję.
  O możliwość rehablilitacji ruchowej - staram się pomóc jak umię.
  O umiejętność pomiaru parametrów życiowych - oczywiście, że potrafię.
  Czy jestem dyspozycyjny? - tak jestem.
  Ile lat pracuje jako opiekun osoby starszej? - ponad 7 lat
  Ile chciałbym wynagrodzenia jaka stawkę za godzinę? od 15 zl za godzinę .
  Czy potrafi pan wykonywać zabiegi pielęgnacyjne przy kobietach? Tak wiek i płeć podopiecznego nie ma dla mnie różnicy.
  Czy potrafię gotować? Tak potrafię i lubię

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Takich historii jest bardzo wiele

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Klienci powinni wiedzieć, że opieka nad osobą chora i starszą jest profesją trudną i odpowiedzianą. Jest to chwilowe odciążenie rodziny od ciężkich obowiązków, aby najbliżsi mogli odetchnąć i nabrać dystansu. To pomoc w zrozumieniu problemu podopiecznego, jego lęku, bólu, często też załamania swoim stanem i odczuwaniem starości
  Opiekun wie, jak ciężko jest sprawować taką opiekę nad własnym rodzicem, dziadkiem, ponieważ rodzina pamięta swojego najbliższego z lat pełnych zdrowia psychicznego i fizycznego. Opiekun daje również wsparcie psychologiczne dla rodziny dzieląc się z najbliższymi wiedzą na temat chorego, daje wskazówki jak postępować z chorym, rozwiewia wiele dylematów wobec, których rodzina zdaje się być bezsilna.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Moja babcia była chora na raka. Musiałem nauczyć się opieki nad nia. Podjęłem naukę w Studium Medycznym, potem były kolejne zlecenia od rodzin ludzi potrzebujących pomocy w opiece nad osobami starszymi i chorymi.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Jestem dumny z wszystkich moich zleceń i pomocy osobom potrzebującym opieki. Każde zlecenie jest dla mnie równie ważne i niepowtarzalne jak niepowtarzalny jest każdy podopieczny.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Śledzę wszelkie nowiny z mojej branży, jestem stałym czytelnikiem strony internetowej opiekunów medycznych. Oglądam filmy i czytam książki, w których można dowiedzieć się o wielu nowych sposobach pielęgnacji chorego.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio zajmowałem się 80 letnim Panem cierpiącym na Parkinsona. Upadł w swoim mieszkaniu i obił sobie kość guziczną. Nie mógł chodzić z powodu urazu. Aby uruchomić Pana po wypadku potrzebowałem ok.3 miesięcy pielęgnacji i rehabilitacji.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik nie jest skomplikowany, uważam, że rozbijanie ceny na mycie głowy, czy rehablitację w przypadku opieki prywatnej nie ma większego sensu i jest z przykrością odbierane przez rodzinę.
  W moim przypadku jest to 15,00 zł na godzinę bez rozbijania na poszczególne usługi. Inaczej sprawa wygląda gdy jest to opieka całodobowa z zamieszkaniem wtedy decyduje się na jedno wynagrodzenie miesięczne ustalane wczesniej z rodziną indywidualnie.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Należy poważnie zastanowić się nad wyborem tego zawodu. Nie zawsze jest to zawód "wdzięczny", trzeba wykazywać się dużą odpornością psychiczną, spokojem, zrozumieniem i empatią.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Jestem odporny psychicznie, spokojny, empatyczny, zrównoważony. Posiadam umiejętności i kwalifikacje, żeby wykonywać ten trudny i odpowiedzialny zawód.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Chciałbym udoskonalić znajomość języków obcych, ponieważ sytuacja na polskim rynku pracy w tym zawodzie zaczyna być trudna, myślę, że wszędzie na świecie potrzebna jest opieka dla osób starszych, chorych i samotnych.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy w przeszłości wybrałbym ten zawód jeszcze raz? W chwili obecnej wydaje mi się, że tak. Ponieważ jest to praca, która daje sporą satysfakcję,radość i otwiera nas na ludzi.