Basia S.

61 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Średnie Studium Zawodowe; Wyższa Szkoła Biznesu (Społeczno-prawny:/Psychologia; Prawo/; Specj.d/s Kadr i Szkoleń; Koordynator us
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Kraków Dębniki
 • Ostatnio aktywny: 04 marzec 2014 19:00
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

A. Jeśli PAŃSTWO potrzebujecie Profesjonalnej Opieki dla Swoich Bliskich , to bardzo dobrze trafiliście: osoba z doświadczeniem, komunikatywna, pełna ciepła i uśmiechu, zrozumienia i troski, wkładająca serce w powierzoną jej opiekę, pracująca z oddaniem i poświęceniem, dbająca o swoich podopiecznych z należytą starannością.Podopieczni są traktowani z szacunkiem i godnością. Dzięki takiej opiece czują się dowartościowani, a Rodzina ma spokojny sen. Usługi: opiekuńcze, pielęgnacyjne, gospodarcze oraz Specjalistyczne. POLECAM ***

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Ostatnio opiekowałam się chorą 83-ch letnią Panią w Niemczech w mieście ISERLOHN u niemieckiej rodziny. Wróciłam na koniec roku 2013 roku. Poprzednie zlecenie było w kraju i opiekowałam się Panią 60-cio letnią chorą na stwardnienie rozsiane.Przed tym z kolei zleceniem objęłam opieką 78-mio kobietę chorą psychicznie.Poprzednia podopieczna była chora na nadciśnienie tętnicze, serce, z dużą nadwagą i wspólnie z pielęgniarką (opieka paliatywna) sprawowałyśmy pieczę nad jej dobrym samopoczuciem, przynosiłyśmy jej ulgę w cierpieniu.Miałam na przestrzeni kilkunastu lat kilkanaście podopiecznych chorych na różne schorzenia. Miałam do czynienia zarówno ze stanami lekkimi jak i bardzo ciężko chorymi, nie mogący samodzielnie funkcjonować.Nie jest mi obca żadna choroba , od depresji, schizofrenii, po Parkinsona, wiele z moich podopiecznych miało demencję, były osoby leżące jak i chodzące przy pomocy drugiej osoby lub sprzętu medycznego. Obsługiwałam osoby starsze i młodsze, cewnikowane i " pampersowane", w stanach pooperacyjnych oraz z różnymi ranami.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Uśmiech na twarzy podopiecznego i spojrzenie ,które wyraża szczerą wdzięczność, tego nie da się przeliczyć na pieniądze, to bezcenne. Zadowolenie rodziny i słowa podziękowania za troskę i trud oraz wkład, pracy, za serce jakim obdarowuję swoich pacjentów. Czuję satysfakcję i docenienie moich wysiłków, to budujące.Lubię nieść pomoc potrzebującym i widzieć że jest dostrzeżona.Lubię, kiedy moi pacjenci wracają do zdrowia, oraz zaczynają się uśmiechać, a byli w depresji. Kiedy kładę się spać, lubię mieć świadomość, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy, aby jak najlepiej wypełnić swoje obowiązki i że podopieczny był należycie i z godnością traktowany.Lubię dawać podopiecznym poczucie spokoju i radości, poczucie, że są potrzebni i że kolejny dzień będzie zawsze lepszy od poprzedniego. Lubię dawać im poczucie bezpieczeństwa i miłości, oni tego potrzebują, a ja potrafię im to dać i to mnie cieszy, daje siłę i radość, kiedy patrzę na ich promieniejące twarze.Rozumiem ich potrzeby, gdyż próbuję postawić się w ich sytuacji i wyobrazić sobie, czego oczekiwałabym od opiekunki i jaką chciałabym mieć osobę do opieki. To nie jest trudne, ale trzeba mieć naturę i serce do tego rodzaju usług. Żeby nieść pomoc innym, trzeba w sobie mieć wolę i chęć, oraz umiejętności, które mnie pozwalają czerpać radość i satysfakcję z opiekowania się innymi człowiekiem.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Poradziłabym, aby szukała osoby z doświadczeniem i sercem, gdyż tylko ktoś taki fachowo, cierpliwie, życzliwie i z troską zajmie się jej bliską osobą. Powinna szukać osoby z takimi cechami charakteru, które wskazywać będą na to, że można jej zaufać i powierzyć opiece ukochaną osobę. Opiekunka powinna być pogodna, cierpliwa, troskliwa, życzliwa, powinna umiejętnie podchodzić do podopiecznego i wykazywać się empatią, tak w stosunku do pacjenta jak i do rodziny. Powinna mieć dobry kontakt z ludżmi i być komunikatywną osobą. Musi umieć i lubić nieść pomoc innym.Dobro podopiecznego musi być dla niej najważniejsze. Jeśli umie czerpać satysfakcję z pomocy innym , jest godną polecenia osobą. Opiekunek jest dużo, ale tylko niektóre sprawując opiekę traktują swoje obowiązki nie jak ciężką pracę, ale jak misję do spełnienia. To one zasługują na to, by zwrócić na nie uwagę i wyłowić z tłumu, a Twoja bliska osoba ? należy się jej najlepsza opieka, czy tak ?

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jakie doświadczenie w opiece ma osoba starająca się o opiekę nad moim bliskim członkiem rodziny.Jaką ma wiedzę medyczną i czy opiekowała się już osobą chorą na takie schorzenia jak bliska mi osoba, oraz jakie czynności wykonywała w trakcie swojej praktyki zawodowej. Jakie cechy charakteru ją wyróżniają i jej hobby.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Czy ma opiekunka doświadczenie i jakie. Czy pracowała już w swojej karierze zawodowej z chorą na to same schorzenie, co bliska klientowi osoba.Jaką opiekunka ma wiedzę medyczną . Jakie ma cechy charakteru . Co ją wyróżnia spośród innych kandydatek . Jakie ma podejście do charakteru wykonywania tego rodzaju usług. Dlaczego wybrała właśnie taką pracę. Czy jest dyspozycyjna. Czy mogłaby od zaraz podjąć się opieki. Jak długo mogłaby poświęcić się podopiecznej.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Jakich usług oczekuje od opiekunki. Jakimi cechami charakteru powinna się wykazać. Jakiego doświadczenia oczekuje od opiekunki. Na jak długo potrzebna mu jej pomoc.Czy bardziej oczekuje pomocy domowej, czy opieki nad np: chorą mamą.Czy jest skłonny do ewentualnej współpracy z opiekunką. Czy potrzebna mu jest opiekunka z doświadczeniem. Czy ważne jest, by posiadała wiedzę medyczną. Czy ważny jest wygląd i wiek opiekunki. Czy ważne jest wykształcenie opiekunki. Czy powinna mieć prawo jazdy i umiejętność prowadzenia pojazdu osobowego i orientację w terenie.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jest wiele opiekunek z doświadczeniem zawodowym, ale nie posiadają wiedzy medycznej. Jest wiele opiekunek które pracują w tym zawodzie z przypadku, ja zostałam opiekunką gdyż to był mój świadomy wybór. Mam wykształcenie i pracowałam również jako koordynator usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych i specjalistycznych. Jednak zawsze dodatkowo opiekowałam się innymi i niosłam pomoc potrzebującym, często nieodpłatnie. Lubię pomagać innym i to daje mi poczucie wartości.Dla innych to mus, dla mnie wybór. Nieść pomoc potrzebującym-to chcę robić i lubię to robić. To daje mi radość i satysfakcję, dowartościowuje mnie i daje spokojny sen, że znów mogłam podarować komuś kawałek swojego serca.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Czy już kiedyś opiekowałam się osobą z takimi samymi schorzeniami jak jej bliski członek rodziny. Odpowiadam wtedy zgodnie z prawdą. Jak wyglądam i ile mam lat. Odpowiadam i na to pytanie opisując siebie również zgodnie z prawdą. Od kiedy mogłabym zacząć sprawowanie opieki. Na to pytanie również odpowiadam zgodnie z prawdą. Należy zgodnie z prawdą odpowiadać, gdyż jeśli po zapoznaniu osobistym okazałoby się, że prawda jest inna, jak można się wtedy czuć i wtedy traci się zaufanie.Kontakt z klientem powinien szczery od samego początku. Ja nie mam nic do ukrycia i nie mam się czego wstydzić. Jestem wykształcona, mam doświadczenie i wiedzę medyczną. Mam miłą powierzchowność i prezencję. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą, optymistyczną, mam dobry kontakt z podopiecznymi. Jestem cierpliwa, troskliwa, życzliwa, oraz z empatią podchodzę do pacjentów. Moja pogoda ducha udziela się moim podopiecznym, co cieszy rodziny. Mam umiejętności i cechy charakteru, które wyróżniają mnie spośród grona opiekunek. Swoich podopiecznych traktuję z należytym szacunkiem i godnością.Wkładam serce w to co robię, bo opieka- to moje ulubione zajęcie. Jestem godna zaufania i polecenia.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Mam wiele ulubionych historii z wykonywanej pracy i nie sposób je tu wszystkie opisać. Opiszę w wielkim skrócie i bardziej ogólnikowo. Miałam podopieczną chorą na schizofrenię i inne schorzenia. Lubiłam z nią przebywać i ona ze mną. Przez kilka lat nie wychodziła z domu, miała 73-y lata. Jedyna córka którą samotnie wychowała mieszka w Kanadzie wraz z mężem i dzieckiem. Kontakt był tylko telefoniczny między matką a córką. Kiedy podjęłam się opieki(zlecenie przez polecenie), już po dwóch miesiącach zaczęła wychodzić ze mną na spacery, wkrótce zaczęła rozmawiać z sąsiadami, robiłyśmy wspólnie zakupy, zaczęła przejmować się swoim wyglądem i zaczęła o siebie dbać. Myłam jej głowę, kręciłam włosy, robiłam fryzury, delikatny makijaż. Póżniej już robiła to sama, zaczęła się sobie podobać. Póżniej robiła to, żeby podobać się mnie, oczekiwała komplementów i dostawała je, ale w pełni były to zasłużone komplementy. Takiego nawyku nabrała,że od tego zaczynała dzień, dopiero kiedy ładnie wyglądała , siadała do stołu i piła kawę. Narodziła się na nowo. Kiedy córka dzwoniła, opowiadałam jej o kolejnych miło spędzonych dniach i o tym jak wraca do zdrowia. Po ośmiu miesiącach córka przyjechała do kraju i była oczarowana swoją mamą, którą po załatwieniu różnych formalności zabrała ze sobą do Kanady. To jedna z wielu ulubionych moich historii.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałabym, żeby klienci wiedzieli, że opiekunek jest wiele, ale o dobre opiekunki jest trudno,że bliską, ukochaną osobę powierzyć się powinno tylko najlepszej z troski o nią przede wszystkim. Powinni klienci wiedzieć, że najlepsza opiekunka to taka, która ma doświadczenie z różnymi chorymi lub starszymi osobami, że posiada wiedzę medyczną. Najlepsza to taka, którą wyróżniają jej cechy charakteru i powód lub powody podjęcia się tego typu zajęciom. Powinien wiedzieć, że praca opiekunki nie jest łatwa i prosta, ani lekka, ale tylko najlepsza opiekunka potrafi czerpać radość z wykonywanych obowiązków i dlaczego tak jest ?, niech zapyta tę najlepszą, ona wie najlepiej , dlaczego tak jest.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Już od dziecka pomagałam innym. Tak wychowali mnie rodzice. Moi profesorowie widzieli mnie w todze, jak ukończyłam Studium o kierunku społeczno-prawnym. Ale ja nie. Pracowałam na samodzielnych stanowiskach, sprawowałam różne funkcje , ale wciąż to nie było to, co chciałam robić. Byłam wolontariuszką, wciąż chciałam pomagać innym. Podjęłam pracę w Fundacji na stanowisku koordynatora usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych. Miałam kontakt telefoniczny z podopiecznymi oraz bezpośredni z opiekunkami. Czasem też osobiście kontaktowałam się z podopiecznymi. Kiedy jednak kilku podopiecznych pofatygowało się do biura osobiście podziękować mi za przyznanie im do opieki odpowiedniej opiekunki i widziałam ich zadowolenie na twarzy i wdzięczność za troskę, podjęłam decyzję i nie chciałam już siedzieć za biurkiem. Chciałam być blisko nich i nieść im bezpośrednio pomoc. Chciałam podarować im swoje serce i widzieć uśmiech na ich twarzach. Wielu z nich to wdzięczni pacjenci , którym do szczęścia tak niewiele potrzeba - odrobinę serca czyjegoś. Chciałam im to dać. Nie żałuję swojej decyzji. To cudowne uczucie, kiedy pomagasz i widzisz radość i wdzięczność, uczucie, którego nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć.Podaruj i ty komuś kawałek swojego serca, przekonasz się jak to jest, kiedy odwzajemni się uśmiechem i powie drżącym głosem, wdzięcznym tonem słowo : dziękuję, dziękuję ci za to, co dla mnie robisz. Czyż to nie jest piękne ?, czyż to nie daje satysfakcji ? Czy z niesienia pomocy nie można czerpać radości ? Można i to mobilizuje do dalszego pomagania innym. Nieść pomoc potrzebującym - to najpiękniejsze, co może dać człowiek, drugiemu człowiekowi.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Jestem dumna z co najmniej kilku zleceń.Podsumowując je z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że droga którą w życiu zawodowym wybrałam,czyli opieka nad chorymi, starszymi lub niepełnosprawnymi, to jedna z moich najlepszych decyzji życiowych. Poznałam wiele ciekawych osób.Obdarowałam podopiecznych radością życia, wniosłam do ich życia ciepło i miłość. Sprawiłam, że czuli się potrzebni i kochani. Należy się traktować ich godnie i z szacunkiem. Powinni czuć że ktoś się o nich troszczy. To tak wiele dla nich znaczy, podarujmy im odrobinę naszego serca.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Najlepszą szkołą kształcącą opiekunki jest czerpanie doświadczenia w pracy ze swoimi podopiecznymi. Jeśli oddasz się w pełni z sercem swoim obowiązkom i spełniasz je sumiennie, nabierzesz nie tylko doświadczenia, ale będziesz czerpać korzyści jakie daje ta praca z podopiecznymi. To radość z życia, satysfakcja z wykonywanej pracy i poczucie spełnienia. Uczucia nie można kupić, ale można je zdobyć. Uzupełniam zdobytą poprzez praktykę pracy z podopiecznymi wiedzę, czytając fachową literaturę lub oglądając programy w TV. Nauka i praktyka muszą iść w parze, jeśli chce się być najlepszą opiekunką dla swoich podopiecznych, a ja chcę.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Ostatnio opiekowałam się chorą 83-ch letnią Panią z demencją, depresją, po złamaniu kości udowej i miednicy. Pani kilka lat wcześniej straciła córkę. Była trudną w kontakcie pacjentką. Po trzech miesiącach mojej pracy zaczęła traktować mnie przyjażnie, póżniej jak córkę.Ufała mi liczyła się z moim zdaniem, wracała do zdrowia powoli, ale wyszła z depresji, zaczęła się uśmiechać częściej, a po pięciu miesiącach już razem żartowałyśmy.Pani była ciężko chora, po kilku operacjach, z rozrusznikiem, ale udało mi się przywrócić jej radość życia i uśmiech. Promienność jej twarzy , uśmiech i ciepłe słowa podziękowania za moją opiekę - to najcenniejsze, co mogła mi dać.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Jeśli nie masz serca do tego rodzaju pracy, to nie jest zajęcie dla ciebie. Skrzywdzisz siebie i innych, Jeśli jednak potrafisz cieszyć się ze szczęścia innych, potrafisz dzielić się z innymi czerpiąc radość z pomocy, będziesz dobrą opiekunką. Poczytaj o tym zawodzie, poczytaj o chorobach,pooglądaj programy w TV,posłuchaj opiekunek. Póżniej pomóż komuś bezinteresownie, jeśli nadal będziesz chciała zająć się pomaganiem innym, podejmij pracę i zaopiekuj się starszą lub chorą osobą. Jeśli praca wyda ci się za trudna, nie rezygnuj, spróbuj jeszcze raz. Czas pokaże, czy jest to zajęcie dla ciebie, a rynek cię zweryfikuje. Nie zrażaj się, jeśli chcesz z głębi serca pomagać, będziesz dobrą opiekunką, a jeśli dasz wszystko co w tobie najlepsze swoim podopiecznym, będziesz w gronie najlepszych opiekunek.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Cechy charakteru są moją mocną stroną. Doświadczenie zdobyte podczas pracy z podopiecznymi.Chęć niesienia pomocy innym, potrzebującym wsparcia i wyjątkowej opieki.Umiejętności które posiadam i zdobyłam w życiu i w pracy zawodowej.Wygląd zewnętrzy, oraz gotowość podjęcia się opieki w każdej chwili.Wiedza i wykształcenie. Jestem osobą wrażliwą na cierpienie drugiego człowieka, troskliwą, uczuciową, życzliwą, serdeczną. Moja pogoda ducha udziela się moim podopiecznym. Przywracam uśmiech na ich często smutnych twarzach. Jestem cierpliwa, wyrozumiała, z empatią podchodzę do moich pacjentów. Jestem sumienna, staranna, systematyczna ,skrupulatna, punktualna i odpowiedzialna ,energiczna i wysportowana. Zdobyte doświadczenie i posiadana wiedza pozwalają mi na jak najlepszą opiekę nad swoim podopiecznym. Mam czynne europejskie prawo jazdy oraz międzynarodowe prawo jazdy uprawniające nie do poruszania się po drogach w ponad 100-tu krajach świata.Wiedza i wykształcenie pomagają mi też w lepszym kontakcie z pacjentem, zrozumieniu jego stanu zdrowia i stanu psychicznego, oraz w podejmowaniu odpowiednich decyzji co do poprawy tego stanu. Uważam,że opieka, to nie tylko na"zimno" zmiana pampersów, to umiejętność i wiedza , serce i sposób podejścia są kluczem do poprawy stanu podopiecznego.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Zawsze można,a nawet należy doskonalić swoje umiejętności,. To pomaga nie tylko w pracy. Z moich umiejętności korzysta przede wszystkim podopieczny i jego rodzina, a mnie one pozwalają jak najlepiej wykonywać powierzone mi obowiązki. Uważam, że zawsze trzeba doskonalić swoje umiejętności i należy być gotowym do ich wdrażania . Należy z nich korzystać, bo pomagają spełniać się w roli jak najlepszego opiekuna.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy opiekunka powinna mieć doświadczenie w opiekowaniu się osobami starszymi, chorymi lub niepełnosprawnymi ? Tak, gdyż jej doświadczenie pomaga w lepszym rozumieniu potrzeb podopiecznego oraz dużo lepszym sprawowaniu opieki.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy samo doświadczenie wystarczy, żeby być dobrą opiekunką ? Nie, dlatego że jest wiele opiekunek, które mają doświadczenie, ale zdobyły go przez przypadek, bo nie mogły znależć innej pracy, choćby z braku odpowiedniego wykształcenia. Traktują podopiecznych zimno, bo nie mają gorącego serca, by się nim podzielić z drugim człowiekiem. Wybór przypadkowy bardzo różni się od tych opiekunek, które zdecydowały się zostać opiekunkami, bo tak dyktowało im serce, bo wyniosły to z domu rodzinnego, bo taka praca daje im dodatkową radość i satysfakcję. Dobrych opiekunek nie brakuje, ale najlepsze są warte zachodu.