Ewa P

33 lata, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: 1 rok

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Podawanie leków, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: 1 rok
 • Wykszałcenie: Wyższe, Uniwersytet Warszawski
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Białystok Zielone Wzgórza
 • Ostatnio aktywny: 07 sierpień 2017 14:40
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Z wykształcenia jestem nauczycielką etyki, skończyłam też kurs opiekuna medycznego oraz psychologii. Jestem osoba ciepłą. Jestem osobą cierpliwą. Umiem odnaleźć się w towarzystwie i w sytuacji. Sama znam problemy związane z niepełnosprawnością oraz rehabilitacją - bo przeżyłam wypadek drogowy jako nastolatka, przez co rehabilitowałam się długo, żeby dojść do optymalnej w mej sytuacji "sprawności". Znam dobrze język angielski oraz szczątkowo inne języki typu niemiecki, rosyjski, francuski i hiszpański. Mam doświadczenie z rodziny, jeśli idzie o organizowanie miłych spotkań, jak też spacerów, w tym dłuższe rozmowy z osobami starszymi. Jestem osobą elokwentną w wielu dziedzinach wiedzy, potrafię słuchać, i zaplanować dzień według dostępnych w Internecie, Domach Kultury, Muzeach, Bibliotekach itp. instytucjach informacji. Ludzie najbardziej cenią sobie rozmowy ze mną, dobrą dykcję - to, że potrafię dobrze śpiewać, mam wyczucie estetyczne, jestem także autorką baśni (nie tylko dla dzieci) i w Klubie Seniora, kilkakrotnie czytałam te utwory oraz poezję/wielkich twórców i własną ku przyjemności i aplauzowi uczestników spotkań. Dopiero przy okazji poznania osoby, z którą będę współpracować - zadbamy szczegóły atrakcyjnie spędzonych wspólnie spotkań. Mam już 30 lat. Posiadam także prawo jazdy kategorii B, na auto z automatyczną skrzynią biegów - jednak na razie nie posiadam własnego środka transportu. Praktycznie dysponuję czasem od samego rana do wieczora.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Podawanie leków, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  praktyka w trakcie kursu opiekuna medycznego w szpitalu im PCK,
  czytanie poezji oraz utworów literackich w Klubie Seniora,
  staranie się o pracę w Domu Kultury w Supraślu,
  dbanie o babcię - spotkania, herbata i ciasta

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Możliwość zadbania o drugiego człowieka,
  stworzenie klimatu jego szczęścia, zadowolenia. Nie raz przyjaźń.
  To najważniejsze, lubię też kiedy podopieczny czuje się bardziej wartościowy, bo ucieka od marazmu strachu i osamotnienia, stając się odważną/odważniejsza osobą.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Warto zatrudnić E. Popiołek jako animatorkę czasu wolnego, dla osoby starszej.
  Łącznie z wymienionymi w opisie umiejętnościami, potrafi także podszkolić osobę zainteresowaną z rysunku, śpiewu - okazać uznanie dla podopiecznego i z szacunkiem tworzyć atmosferę zaufania oraz bezpieczeństwa. Niewielkie doświadczenie zawodowe wynika z tego, że jest ona osobą nie szukającą poplecznictwa w koteriach.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  - czy osoba zajmująca się organizowaniem czasu wolnego dla powierzonego jej seniora okaże mu szacunek,
  - czy wystarczy jej cierpliwości,
  - czy odpowiednio dla jego potrzeb zorganizuje wyjście,
  - czy będzie umiała odpowiednio reagować pod wpływem następujących w danej sytuacji jego przeżyć?

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  - jakie ma pani podejście do osoby, którą się pani zajmuje - przede wszystkim, czy jest pani świadoma, że jest to osoba starsza i według konieczności należy poznać wpierw jej potrzeby oraz możliwości poruszania się, czasami kontaktu z nią?
  - jak często może się pani zajmować organizowaniem czasu wolnego dla nudzącej się starszej osoby - czy codziennie czy np. 2, 3 razy w tygodniu?
  - jak daleko od domu zamierzacie się przemieszczać?

  - czy gwarantuje pani bezpieczeństwo powierzonej seniorce/seniorowi w czasie spacerów?

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Należy się zastanowić, czy osoba nie szuka sobie przypadkiem wygodnego sposobu zarobkowania, tym bardziej lekceważąc podopiecznego. Trzeba wyważyć, czy zdaje sobie sprawę jakie są dysproporcje między czasami, w których rozwijał się i żył starszy człowiek, a dzisiejszymi czasami. Ze względu na to, że podopieczny może potrzebować kalejdoskopu dzisiejszej kultury i mass mediów podanego delikatnie, ale z drugiej strony może też bać się hałasu dzisiejszej rzeczywistości i woli, żeby mu podawać i udostępniać elementy kultury i sztuki właściwych jego czasom (przeszłości).

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  - szczerością - a więc pełnym zaangażowaniem się w relacje z drugim człowiekiem,
  mówiąc pełne, mam na myśli - potrzebne w jego sytuacji,
  - wysoka kultura osobista,
  - nieprzeciętny talent aktorski w czytaniu i śpiewaniu,
  - eleganckie zachowanie w każdej sytuacji

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Mam niewielkie doświadczenie.
  Lecz ludzie, z którymi miałam się przyjemność zaaranżować w spotkania - pytają najczęściej o stan rodzinny, o to, czy mogłabym się nimi zająć w domu -
  pytają też dlaczego nie pracuję w domu kultury, często proszą o telefon i potem nie oddzwaniają - ale szanuję to.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Dzieje się wiele, i niełatwo wszystko co miłe dokładnie odłożyć w pamięci.
  Ale ostatnio przynosiłam cierpiącej pacjentce w szpitalu gazety i artykuły na temat ŁODZI - miasta ŁODZI - z którego pochodziła ta kobieta. Dowiedziałam się wiele, a ważne, że dzięki czytaniu dla niej podarowałam jej wiele radości.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Moim osiągnięciem jest ukończenie studiów na kierunku filozofia, specjalność etyka i nauki społeczne,
  a pracę magisterską napisałam pod tytułem:"ETYKA NIEZALEŻNA WEDŁUG ERICHA FROMMA I MICHAELA ONFREYA" - chcę dodać, e miłość oraz empatia, szczególnie w kontakcie z drugim człowiekiem, z całkiem nieraz obcego świata, musi zapewniać poczucie sumienia, szacunku, granic w respektowaniu jego norm i naturalnych potrzeb.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Dzisiaj nie mam pracy.
  Ale staram się zdobyć zatrudnienie właśnie w organizowaniu czasu wolnego osobom starszym, bo mam do tego predyspozycje i odpowiednie do tego kwalifikacje.
  Mam wielki szacunek do ludzi i skrycie potępiam nieuczciwe osoby, które taką pracę - traktują jak podlewanie nieczułych kwiatków lub odkurzanie auta.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Nie traktuję kontaktów z ludźmi jako rodzaju wyścigów czy pasma sukcesów -
  najbardziej dumna jestem z tego, ze dzięki czasowi poświęconemu mej babci po śmierci jej męża, ostatnio babcia wraca do równowagi i dziękuje mi, za to że z nią jestem kiedy sobie tego zażyczy.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Tak, sporo czytam - szczególnie gazety.
  Jestem średnio aktywna na Facebooku, portalu internetowym, aby dbać o kontakty ze znajomymi.
  Aktualnie kończę kurs na opiekuna medycznego. Dbam także o ruch i właściwą dietę - szczególnie żeby nie obciążyć ciała zanadto. A to żeby z wiekiem nie ubywało mi energii. Studiuję ostatnio materiały z zakresu anatomii, poczęcia życia i rozwoju płodu. Oraz przydatne w pracy jeśli w kuchni, bądź komponowaniu diety skorzystam - książki kulinarne, artykuły o dietach i diabetyczne (o cukrzycy).

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Wciąż realizuję ten projekt. Dotyczy on czytania moich baśni i innych wybranych przez słuchaczy bądź organizatorów słuchowisk tekstów. Zakładam,
  że tak jak lektor tekstów filmowych i radiowych będę czytać teksty słuchaczom, w odpowiednio zaaranżowanej atmosferze. Poświęciłam temu już ponad 6 lat. Jednak Domy Kultury, Kluby Osiedlowe, podobnie jak biblioteki i galerie - mają jak to się mówi pracowników bliższych ciału jakby koszula, nie zaś potrzebują obcych. Ciężko o zatrudnienie bez znajomości - zresztą tego nie szukałam. W Białymstoku ten projekt jest raczej nierealny, bo nikt nie ma pieniędzy - co nieraz słyszałam łącznie z Urzędami Miejskimi i PFRON - gdzie wyłącznie urzędnicy zbierają sobie - jak mówi młodzież "full wypas". Być może rozważę zatrudnienie si9ę w Krakowie, warszawie - ewentualnie za granicą.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  - za godzinę czytania mniej więcej od 15-20 zł, nieco mniej jak w teatrze.
  I tyleż samo za godzinę wyjścia na spacer lub zorganizowanie wycieczki - wszystko jest do ustalenia - sama nie mam pieniędzy i rozumiem, że nie mogę wyciągać ich od ludzi często w niemal skrajnym ubóstwie - za dużo.

  Jeśli chodzi o bywanie w galeriach i restauracjach, według zdarzeń mogę pobierać faktury później do rozliczenia - choć zazwyczaj można znaleźć prawie darmowe wejścia do muzeów galerii czy na spotkania przy kawie.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Bądź przyjacielem/nastawioną przyjaźnie. Pamiętaj, żeby poznać gusta podopiecznego, a jego historię tylko na tyle ile jest w stanie ją udostępnić. Trzeba zadbać o jego komfort i nie powodować rozdrażnienia i bólu z nieprzyjemnych doświadczeń w jego pamięci.
  Staraj się mierzyć siły, na zamiary - ale nie tylko swoje - a "zespołu", który stanowisz z podopiecznym.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Znam granice smaku.
  Moim narzędziem pracy jest głos.
  Mam wiele energii fizycznej oraz wewnętrznej.
  Szacunek wobec ludzi, a także zwierząt - potrafię zająć się także domowymi zwierzętami.
  Mam dobrą pamięć, zwłaszcza co do zaplanowanych obowiązków.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  W pracy to głównie umiejętność pieczenia, robienia i dekorowania ciasta.
  Ponadto umiejętność prowadzenia auta i
  usprawnianie lewej dłoni - a tu często tzw. ciepły dotyk w geście przyjaźni bądź wsparcia jest ważny.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  - Chowaliśmy się w domu, czy wiesz jak ciężko było mi w 1940 roku? -
  - Niesamowite, jednak warto było powalczyć o to życie i ochronić je. -
  - A co, teraz kto mnie poniesie jak anioły nie podniosą mego ciała? -
  - Zapewniam, że zmieści się Pan w swej duszy, i anioły poprowadzą do lepszego świata. -

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy jeśli relacja z panią podopieczną jest zimna, bo jej obcesowość jest narzędziem do stwarzania dystansu - należy nie ukazywać, że jej zachowanie jest przykre, nie okazywać smutku?

  Nie możemy się doprowadzić do zgorzknienia, a smutek należy okazać w delikatniejszy sposób: można nie aprobować takiego zachowania podopiecznej, zapytać czemu jest niezadowolona i stwierdzić nie podoba nam się jej lekceważenie/ na pewno należy prosić o wysłuchanie naszych propozycji, planów i aktywizować i zachęcać ją do zainteresowania się środowiskiem bez używek np.