Jan K

71 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, AWF Kraków wydz,rehabilitacji
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Kielce
 • Ostatnio aktywny: 06 wrzesień 2017 06:42
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

25-letnie doświadczenie ,wyksz,wyzsze ,zastrzyki domięśniowe,rehabilitacja ,prawo jazdy,gotowanie itd.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  8lat u tej samej osoby ,która niestety zmarła na raka płuc,wcześniej opiekowałem się również jej bratem ,który zmarł w 2011 roku.Najważniejsze w tej pracy jest sumienność,punktualność,spokój i znajomość nie tylko anatomii ale również psychologii itd..

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  najbardziej lubie pisać wypracowania na nie precyzyjnie zadawane pytania{proszę wybaczyć } ale pytania powinny być precyzyjne a odpowiedzi krótkie i sensowne.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  ten rodzaj pracy jest bardzo trudny ale daje naprawdę wiele satysfakcji,opinia ,którą wydaję tzw.publika tzn,sąsiedzi,znajomii itd.,lekarze jest momentem ogromnego zadowolenia .

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  praktycznie wszystko -znajomość- np.anatomii człowieka,fizjologi ,psychologii itp. jak również praktycznej strony technik stosowanych przy pielęgnacji osób o ograniczonej możliwości ruchowej i osób leżących.Obsługa urządzeń takich jak balkoników,podnośników schodołazów ,wózków elektrycznych itp.Kurs Operatorów Socjalno-Sanitarnych tj168 teorii i 300 godzin praktyki w Domach starców,szpitalach itp.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  podstawowe pytanie to dlaczego ten rodzaj pracy się wybiera.W tej pracy jest potrzebna znajomość wielu dzedzin,anatomii człowieka,fizjologii,motoryki ,psychologii (***) d. nie mówiąc o ogólnej wiedzy o świecie i życiu .Rozległa wiedza daję możliwość nawiązywania kontaktów z podopiecznymi i ich prawnymi opiekunami.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  po pierwsze: pierwsze wrażenie wizualne-czy osoba którą mam zatrudnić podoba mi się ,jak wypadła rozmowa wstępna,czy moment nawiązania sympatii i budzi moje zaufanie.Naturalnie kilka pytań natury przygotowania praktycznego np.czy osoba umie gotować,ma prawo jazdy,sprząta ,prasuje itd.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  profesjonalnością-tzn.wiadomościami z budowy ciała człowieka ,psychologii,socjologii,ogólnym oczytaniem i wiadomościami o życiu,zinteresowaniami,hobby,umiejetnością gotowania,sprzątania,dobrym prowadzeniem samochodu {ponad 40 lat bez kolizji},umiejętnością robienia zastrzyków domięśniowych,masażu leczniczego i gimnastyki rehabilitacyjnej (***) d.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  gdzie pan pracował-ile ma lat,czym się pan zajmuje obecnie,hobby ,rodzina ile dzieci ,gdzie mieszka,czy palę papierosy ,czy piję alkohol,czy mam dom ,jestem żonaty itp. czy umię gotować,sprzątać,prasować a nawet czy śpiewam,czy jestem wierzący i jakiej wiary (***) d.

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  tak-pracowałem jak tzw. OSS i któregoś dnia dostałem zlecenie zrobienia zakupów dla samotnej starszej pani . Po przyjeżdzie pod wskazany adres i zapukaniu do drzwi - oczywiście przywitałem panią{buon giorno signiora} przysłano mnie tu do pani -w czym mogę pomóc?a pani mi odpowiada {mi poi scopare?} zob.tłumaczenie- ja oczywiście żartując zaproponowałem odłożenia na póżniej tej usługi i zapytałem gdzie jest karteczka z wykazem zakupów których miałem dokonać i pieniążki na zakupy- i tym sposobem rozładowałem sytuacje dosyć humorystyczną-hahaha

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  każdy zawód ma swoje tajemnice-jednakże klienci powinni być poinformowani o przygotowaniu fachowym operatorów i o tym czego mogą oczekiwać od ludzi świadczących usługi opiekuńcze dla osób starszych, ułomnych i chorych.Operator powinien znać podstawowe przepisy
  prawne ,szczególnie związanych ze świadczeniem pomocy społecznej itd.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  po wyjeżdzie do Italii w latach 90-tych ubiegłego wieku rozpoczynając nowy rozdział życia na emigracji a będąc tylko mgr po AWF-ie cóż mogłem robić.Rozpocząłem jako kierowca i opiekun oraz osobista obstawa u bogatego Adwokata włoskiego w Rzymie.Jeżdziłem,woziłem masowałem itd.,.i tak się rozpoczęła moja przygoda z ludżmi starymi,chorymi,inwalidami itp.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  jest 1 listopad 1996 rozpocząłem pracę jako opiekun pana Pietra w regionie Abruzzo .Pietro bardzo sympatyczny pan o wielkim sercu,wdowiec ,bezdzietny i po dwóch wylewach o ograniczonej ruchowo możliwośći tzn,paraliż,prawej ręki i nogi.po 8 -miu miesiącach Pietro zaczyna chodzić przy lasce,sam się ubiera ,zapina guziki ,czesze się -praca ,gimnastyka ,przyniosły efekty.A jak ugotowałem zupy pieczarkowej to pierwszych dwóch tygodniach pół dzielnicy wiedziało jaka jest pyszna-hahahaha -a koledzy zaczęli być zapraszani na obiadki i kolacyjki

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  dużo czytam literatury dla lekarzy,rehabilitantów fizykoterapeutów oraz internetu gdzie szczególnie poznaje tajemnice i stosowanie ziół w poszczególnych chorobach,ponieważ uważam ,że wiele chorób można spokojnie leczyć przy pomocy ziół . Stosowanie profilaktyki może zapobiec wielu chorobom nieraz tak trudnych do leczenia.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  jestem emerytem a więc :projektów nie mogę wiele robić.Ostatnio zastanawiałem się nad leczeniem niekonwencjonalnym wielu chorób metodą podwyższonego ciśnienia czyli innymi słowy:komora hiperbaryczna jej zadania ,działanie,obsługa,koszty zezwolenia ,klintela itp.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  cennika nie ma a jeśli już to -nie wygurowany i 10% gratis czyli co dziesiąty zabieg -gratis.służba podkreślam służba to posłannictwo i pieniądzę nie sa i nie powinny być wyznacznikiem działań ludzi związanych ze zdrowiem człowieka.Niestety czasy w których żyjemy przeczą tej tezie.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  że jest to zawód lub{ misja },która jest bardzo trudna w praktyce ale dająca bardzo wiele satysfakcji.Naturalnie jeśli się angażuje cząstke siebie i swojego serca.Osoby,które są nerwowe nie powinny wykonywać tego zawodu ze względu na to,że wykonując ten zawód tracą własne zdrowie bezpowrotnie i staja się same potencjalnymi pacjentami

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  spokój,tolerancja,oczytanie,ogólne wiadomości o życiu,przygotowanie praktyczne {25lat doświadczenia }umiejętność dostosowania do sytuacji,punktualność,prawdmomowność,poczucie humoru,taktowność i wiadomości fachowe.Posiadanie umiejętności dobrego prowadzenia samochodu ponad 40 lat bez kolizji i wypadku

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  chciałbym gdyby istniała taka możliwość rozpocząć studia geriatry jako kierunek medycyny ,ponieważ uważam ,że osoba w moim wieku powinna być aktywna intelektualnie i fizycznie.Wiek nie oznacza braku chęci poznawania i rozwoju osobistego jednostki ,kontynuowania swoich zainteresowań i hobby

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  jakie masz hobby?-odp.moje hobby i miłość mojego życia to lotnictwo,jestem byłym pilotem szybowcowym i skoczkiem spadochronowym naturalnie w odległych latach,chciałem być pilotem wojskowym ,niestety życie pisze scenariusze i ustawia osoby i ich obsadę nie zawsze zgodnymi z naszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  ile chciałbyś zarabiać?tak dużo,że mógłbym dać wszystkim emerytom polskim po trzy tysiące złotych miesięcznie ,które zapewniłby im godne życie ,obsługę jeśli takiej wymagają,swobodny wykup lekarstw i aby nie drżeli o los następnego dnia i mogli spokojnie spać.Czy jest to możliwe? na to pytanie nie mam odpowiedzi .