Jolanta T

48 lat, Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
 • Pracuję w wymiarze Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Podstawowe,
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Kotórz Wielki
 • Ostatnio aktywny: 12 październik 2017 11:38
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Opiekuję się osobami starszymi już ok.20 lat część w Polsce( 9 L.) jak i w Niemczech(11 l.)Lubię swoje zajęcie gdyż daję poczucie bezpieczeństwa ludziom,którzy potrzebują wsparcia w życiu codziennym.Zapewniam pomoc w higienie oraz pielęgnację ciała.Dotrzymanie towarzystwa jak i zorganizowanie czasu wolnego podopiecznego,wsparcie w nieskomplikowanej terapii.spacery,rozmowy,lekkie zakupy. Wykonuję lekkie prace domowe,gotuję potrawy lekkie,z dużą iloscią warzyw,ryb,wg diet np.cukrzycową. Jestem osobą spokojną,zorganizowana,sumienną. Na kontraktach zagranicznych posluguje sie j.niemieckim ( poziom j.niemieckiego -dobry) Posiadam referencje od rodzin niemieckich podopiecznych.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Osoba z odlezyna,tromposa,cukrzyca,lezaca,inkontynencja.
  Osoba po amputacji obu konczyn dolnych,cukrzyca,nadcisnienie,poruszajaca sie na wozku na dalszych odcinkach,a na codzien protezy.
  Osoba po udarze z niedowladem prawostronnym,inkontynencja czesciowa,na wozku.
  Opieka seniora nad osobą po udarze,z cukrzycą -chodzaca.
  Osoba chodzaca z problemami oddechowo-krazeniowymi (setny,baypass).
  Opieka nad osobą po udarze prawostronnym-niedowlad, demencja,inkontynencja,cukrzyca,poruszającą się na wózku.
  Opieka nad osoba z Parkinsonem i Alzchaimerem oraz demencją.
  Opieka nad osoba z SM-stwardnienie rozsiane,epilepsja,soba lezaco-wozkowa.
  Osoba chodzaca z demencja-kobieta.
  Osoba z poczatkami demencji,chodzaca-mezczyzna.
  Osoba po amputacji kończyny prawej,nowotwór ucha,oka oraz twarzy.
  Osoba po udarze,lekki niedowlad prawej strony,inkontynentna,na wozku,epilepsja,demwncja.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Lubię kontakt z ludzmi,możliwość niesienia pomocy i poczucia bezpieczeństwa jakie mogę zapewnić potrzebującym tego podopiecznym.Poznawanie ludzi o różnych charakterach,z różnych miejsc zagranicznych zleceń jak i tradycji oraz smaków potraw które gotuję podopiecznym.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Prosić o referencje,jeśli to możliwe to również o nr tel.do potwierdzenia ich.Opisanie schorzeń podopiecznych i opisanie pacjenta pod względem osobowym np.wiek,płeć,wykonywane czynności przy podopiecznym.Sprawdzenie znajomości języka obcego w formie lużnej rozmowy.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jak wygląda opieka nad osobą leżącą,a jak nad osobą która chodźi ale ma demencje.Czym rozni sie opieka nad osoba po udarze a osoba po zawale serca.Spedzanie czasu z podopiecznym.Podejscie i traktowanie do osób starszych.Ilosc poswiecanego czasu podopiecznemu.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Pytan moze byc wiele,ale ważne są np.:czy lubi się starszych ludzi,czy lubi się swoje zajęcie,czy zajęcie którym się zajmuje to konieczność czy chęć realizacji swoich potrzeb pomocy innym a przy okazji zarobku.Wazne jest rowniez pytanie czy czynnosci pielegnacyjne osoby starszej nie sprawiaja nam problemow.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Moje podejście do opieki nad podopiecznym,współpraca z rodziną bo to też jest bardzo ważne. Danie poczucia bezpieczeństwa podopiecznemu jest również ważne.Traktowanie poważnie swoich obowiazkow a przedewszystkim przyjazne nastawienie do osob starszych i traktowanie ich jak osob ktore chwilowo sa w niemocy normalnego zycia.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Kazde zlecenie jest szczegolne na swoj sposob i z każdego jestem dumna.Zlecenie nad osobą leżąca z odlezyna, inkontynencja,cukrzyca,tromposa,było pierwszym na terenie Niemiec.Pod moją opieką i troską osoba ta mogła po 7 miesiącach usiąść przy stole w Święta Bożego Narodzenia,czego prędzej się nie wiele osób spodziewalo.Z rodziną tej podopiecznej (***) mam do dzisiaj.
  W tym samym domu opiekowałam się synem (1 podopiecznej) po amputacji obu konczyn dolnych ( wspoluczestniczylam w nauce chodzenia na protezach) i z tego jestem bardzo dumna,bo osiągnęliśmy rezultat po niespełna miesiącu posiadania przez pacjenta protez.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Doskonalę zasób słów w j.niemieckim,czytam prasę niemiecką,oglądam niemieckie programy tv.Prowadzę rozmowy z niemieckimi znajomymi przez tel. lub skeypa.
  Czytam artykuły z tematyki medycznej żeby być na bieżąco z wiadomościami z zakresu medycyny,opieki i schorzeń które występują w wieku moich podopiecznych.