Kamila P

31 lat, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, UMB
 • Wynagrodzenie: od 20 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Białystok Centrum
 • Ostatnio aktywny: 24 lipiec 2017 00:31
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Jestem dyplomowaną pielęgniarką, mam dziesięcioletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi oraz dziećmi w warunkach szpitalnych jak również w domach prywatnych w Polsce i za granicą. Jestem osobą pomocną ,pogodną, empatyczną, życzliwą, godną zaufania, podchodzącą indywidualnie do pacjenta i do oczekiwań rodziny pacjenta. W swoją pracę wkładam całe swoje serce. Jestem mobilna ,dojadę do pacjenta jeśli jest potrzeba zarówno w dzień i w nocy. Pomogę przy pielęgnacji, zmianie opatrunków, toalecie, oklepaniu pleców, zrobieniu masażu. Podam leki , nakarmię, zadbam o sprawność fizyczną oraz intelektualną poprzez gimnastykę, spacery, gry, czytanie książek. Wykonuję przy dodatkowo: zastrzyki, kroplówki ,cewnikowanie, inhalacje,pomiar glukozy, pomiar ciśnienia tętniczego, pobieranie krwi i dostarczenie do laboratorium. Mogę zawieźć pacjenta na wizytę u lekarza. Mogę także: - towarzyszyć w życiu kulturowym i społecznym np. wyjście do kina, teatru,opery, kościoła oraz - pomóc w zachowaniu czystości mieszkania np. proste prace jak sprzątanie, robienie zakupów, pranie, prasowanie. Posiadam referencje na życzenie.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Indywidualna opieka nad pacjentem. Dbanie o zdrowie podopiecznej podanie leków godzinowo, wizyty u lekarza, u terapeutów, zapobieganie powstawania przykurczom i odleżynom.Dbanie o częstą zmianę pozycji ułożeniowej co kilka godzin. Dbanie o higienę mycie, ubieranie, czesanie, zmiana pampersów.
  Karmienie i przygotowywanie posiłków, karmienie doustne i przez PEG . Dbanie o sprawność fizyczną ćwiczenia bierne, gimnastyka, masaże, czytanie wierszy. Uczestnictwo w życiu społecznym m.in. wyjścia na spacer, wyjścia do rodziny.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię w swojej pracy gdy widzę na twarzy pacjenta zadowolenie i szczery uśmiech , nawet niewielkie uniesienie kącików ust czy chociażby małą iskierkę szczęścia w oczach . W swojej pracy lubię czuć się potrzebna i pomocna. Pomaganie innym , troska o ich zdrowie sprawia mi ogromną radość.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Osobie szukającej osoby o moich umiejętnościach poradziłabym sprawdzenie kwalifikacji i doświadczenia w opiece nad osobą potrzebującą opieki poprzez wgląd w referencje. Po omówieniu zakresu obowiązków sprawdziłabym osobiście czy opiekun wykonuje swoje czynności dokładnie,w taki sposób w jaki ja bym chciała. Obserwowałabym czy osoba ma predyspozycje do tej pracy ,czy ma dobry kontakt z podopiecznym czy posiada delikatność, empatię, cierpliwość czy jest zaangażowana w swoją pracę.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jeśli byłabym klientem to chciałabym wiedzieć o mojej profesji to , czy osoba pracowała wcześniej na podobnym stanowisku, czy opiekowała się kimś z rodziny , jeśli tak to z jakimi schorzeniami? Chciałabym wiedzieć jakie ma nastawienie do wykonywanych czynności,a ewentualnie które z czynności przychodzą jej z trudem.
  Jeśli osoba ma doświadczenie i cieszy się dobrą opinią to będzie dla mnie osobą wiarygodną .

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Klient aby znaleźć odpowiednią osobę z mojej profesji powinien zadać pytania typu:

  1. Jakie ma doświadczenie w tej pracy?
  2. Z jakiego powodu wybrała taki zawód?
  3. Jakie ma cechy charakteru?
  4 W jakim stopniu jest cierpliwa i wyrozumiała?
  5.Czy potrafi zaopiekować się tak, jakby to była jej bliska osoba, ktoś z rodziny.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient powinien przemyśleć zanim zatrudni osobę o mojej profesji jakie są jego oczekiwania wobec opiekuna , w jaki sposób wyobraża sobie opiekę.
  Ważne jest doświadczenie osoby zatrudnianej w opiece , wcześniejsza aktywność społeczna. Mogą też pomóc opinie członków rodziny, czy opinie znajomych.
  Ważne jest u osoby podejmującej taki rodzaj pracy pozytywne nastawienie do życia , taka pewność że dana osoba godnie będzie się opiekować oraz że posiada dostateczną cierpliwość ponieważ wiek starczy ma to do siebie że osoba miewa często zaburzenia świadomości, jest zdezorientowana, słabsza, wymaga pomocy i instruowania i spojonego tłumaczenia przez co jest zależna od drugiej osoby. W takiej sytuacji przecież bywają różne niedogodności , niejasności. Trzeba się wtedy szczerze uśmiechnąć i pomagać dalej mimo trudności przy czym okazywać opanowanie wyrozumiałość i dobroć .

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Moje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby wyróżniają się tym ,że opiekę staram się wykonywać profesjonalnie. Podopieczny musi czuć, że opiekująca się nim osoba wykonuje swoją pracę z sercem. Takie mam podejście. Jestem osobą cierpliwą, miłą, sympatyczną i chcę, aby moi podopieczni czuli się dobrze w moim towarzystwie. Jeżeli w przyszłości potrzebowałabym opiekunki, to chciałabym, żeby była podobna do mnie.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  Klienci zadają mi najczęściej pytania typu:
  Od kiedy może Pani zacząć pracę?- Mogę zacząć .
  Jakie są moje oczekiwania finansowe? - W zależności od wymagań, stanu pacjenta stawki wynagrodzenia są ustalane indywidualnie.
  Jaka jest stawka wynagrodzenia za godzinę mojej pracy i jakie są dodatkowe opłaty za pozostałe usługi specjalistyczne ? W zależności od wymagań, stanu pacjenta stawki są ustalane indywidualnie.
  Czy mogę przyjechać do pacjenta w nocy? -Tak oczywiście .

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Mam wiele historyjek,które z chęcią opowiem osobiście.
  a tymczasem inna historyjka z życia wzięta... :

  Trzy staruszki jedzą obiad i rozmawiają o różnych rzeczach. Jedna mówi:
  - Wiecie, naprawdę coraz gorzej z moją pamięcią. Dziś rano, stałam na schodach i nie mogłam sobie przypomnieć, czy właśnie wchodzę, czy schodzę.
  Druga na to:
  - Myślisz, że nie ma nic gorszego? Któregoś dnia siedziałam na brzegu łóżka i nie wiedziałam, czy wstaję, czy kładę się spać.
  Trzecia uśmiecha się zadowolona z siebie:
  - Cóż, moja pamięć jest tak dobra, jak zawsze była, odpukać - tu puka w stół. Nagle z zaskoczeniem na twarzy pyta:
  - Kto tam?

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?


  Podstawowym zadaniem pielęgniarki jest sprawowanie opieki nad podległymi jej pacjentami. Dotyczy to zarówno opieki pielęgnacyjnej, jak również leczniczej, rehabilitacyjnej i diagnostycznej. Do zadań pielęgniarki należy dbanie o właściwy komfort pacjentów, ich higienę i czystość, karmienie i pomoc w innych czynnościach, których pacjent nie jest w stanie sam wykonać.
  Pielęgniarka zajmuje się podawaniem leków przepisanych przez lekarza, wykonywaniem iniekcji, wlewów dożylnych, podawaniem krwi i środków krwiopochodnych, tlenu, zmienia opatrunki, asystuje lekarzowi przy przeprowadzanych zabiegach i operacjach. Odpowiada za stan zdrowia pacjenta a w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia lub zagrożenia życia udziela pierwszej pomocy, pomaga chorym w rekonwalescencji, zajmuje się obsługą sprzętu i aparatury medycznej.

  Od pielęgniarek, poza wiedzą medyczną, wymagane są specyficzne predyspozycje psychiczne. Przede wszystkim musi to być osoba ciepła, sympatyczna, kierująca się w swojej pracy dobrem pacjenta. Istotna jest umiejętność nawiązywania dobrego kontaktu z chorymi, empatia i opiekuńczość. Równocześnie pielęgniarka musi być osobą stanowczą, zdecydowaną i w pewnym stopniu odporną na ludzkie cierpienie, niejednokrotnie bowiem wykonywane przez nią czynności sprawiają ból pacjentom, zaś cierpienie i ciężkie choroby są ich codzienna pracą. Praca pielęgniarki wymaga też pewnej siły fizycznej oraz zdolności manualnych.

  Bardzo istotna jest również cierpliwość i opanowanie, pacjenci są bowiem trudnymi podopiecznymi. Pielęgniarka musi się także odpowiednio odnosić do pacjentów, aby nawet w bardzo trudnych sytuacjach pomagać chorym zachować godność oraz dodać otuchy tym, którzy tego potrzebują.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  To był mój świadomy wybór ,zdawałam sobie sprawę ,że na samym początku jest bardzo dużo nauki ,poświęceń, że potem w pracy jeszcze więcej obowiązków i ogromnej odpowiedzialności za zdrowie i życie innych. Ale na prawdę, nie jest to dla mnie trudne, wystarczy tylko, że lubię to, co robię i wtedy o wiele łatwiej mi się pracuje. Wtedy nawet, gdy człowiek po pracy jest skonany, wraca do domu z uśmiechem na twarzy. Bo robi to co kocha.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  W swojej pracy nie odczuwam dumy lecz radość gdy pacjent jest zadowolony z mojej opieki. Ludzie cierpiący w chorobie i w obliczu śmierci, potrzebują obecności drugiej osoby która może zaspokoić potrzeby takich pacjentów. Służyć mu pomocą, umieć wysłuchać, wesprzeć, zrozumieć. Pielęgniarka niesie pomoc, pielęgnuje, uczestniczy w diagnozowaniu, leczeniu, prowadzi edukację w zakresie profilaktyki.Jest dobrą obserwatorką i che pomagać.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Ukończyłam studia pielęgniarskie na Uniwersytecie Medycznym z uzyskaniem tytułu magistra pielęgniarstwa. Ukończyłam liczne szkolenia o tematyce prozdrowotnej.Ukończyłam kurs umożliwiający świadczenie opieki nad pacjentami w warunkach domowych . Korzystam z internetu i stron medycznych poświęconych zdrowiu i nowościom w świecie medycyny.

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Nie chciałabym o tym pisać jaki był ostatnio wykonywany przeze mnie projekt / usługa. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?
  Nie chciałabym zbytnio zdradzać prywatności usługodawców, wiąże się z tym tajemnica zawodowa.
  Myślę ,że na to pytanie mogłabym odpowiedzieć indywidualnie,ogólnikowo z osobą która będzie faktycznie tym zainteresowana.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Cennik mich usług nie jest skomplikowany, jest ustalany indywidualnie , podczas rozmowy ,wcześniej ,tuż przed rozpoczęciem pracy z podopiecznym czy też jego rodziną .
  Podejmuję się pracy odpowiedzialnej ,świadcząc usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne.
  Myślę,że każda praca musi mieć swoje godne wynagrodzenie. Jeśli jest załóżmy potrzeba przetransportowania pacjenta, wstawania w nocy ,to wiadomym jest ,że trzeba zapłacić dodatkową stawkę.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Jeśli miałabym coś doradzić osobie chcącej wykonywać moją profesję,to chciałabym powiedzieć jej aby każdego podopiecznego traktowała indywidualnie bo każdy z nas jest inny, ma różne potrzeby, aby traktowała jak kogoś bliskiego, z rodziny .Aby kierować się oddaniem, empatią, cierpliwością , spokojem, dobrocią, takie podejście z pewnością zaowocuje.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Najmocniejszą moją stroną osobowości jest moja wrażliwość,empatia ,postawa w stosunku do osoby potrzebującej pomocy, oraz to ,że staram się podejść do każdej osoby indywidualnie z szacunkiem biorąc pod uwagę sferę umysłu ciała i ducha. Potrafię wczuć się w sytuację pacjenta.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Obecnie chciałabym udoskonalić umiejętności językowe, poznać jeszcze kilka języków obcych a te mi znane jeszcze bardziej rozwinąć, co dałoby mi możliwość większego spectrum działania poza granicami kraju.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.


  własne pytanie i odpowiedz na nie:

  Czy potrafiłabym być w trudnych chwilach z chorym i rodziną chorego oraz wspierać ich w tych trudnych chwilach?

  Tak ,byłabym w stanie wspierać,potrafiłabym działać, rozmawiać, pomagać z oddaniem bo wiem jak jest to ważne dla wszystkich.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  własne pytanie i odpowiedz na nie

  Czy potrafiłabym wczuć się w sytuację chorego, określić zakres jego możliwości ,ocenić ograniczenia ?

  Tak potrafiłabym wczuć się w sytuację chorego, ponieważ sama doświadczałam licznych ograniczeń na skutek zdarzeń losowych i byłam uzależniona od łaskawości innych osób, wiem jak może się czuć dana osoba posiadająca ograniczenia, niepełnosprawność .