Paulina Soinska

39 lat, Pełny etat · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Wyższe, UAM
 • Wynagrodzenie: od 15 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Poznań Wilda
 • Ostatnio aktywny: 28 marzec 2017 18:34
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Od 11 lat pracuję z osobami starszymi. Jestem kompetentna, dobrze zorganizowana,pogodna, wesoła, taktowna, empatyczna. Osoby starsze cenią mnie za pogodę ducha, delikatność, takt i inteligencję. Potrafię pracować w zespole.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opieka nad niepełnosprawnym małżeństwem ( higiena ciala, organizacja czasu wolnego, podawanie leków, prowadzenie gospodarstwa domowego)- praca w Niemczech,
  W Polsce- pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, opieka nad dziećmi (spacery, zabawy, sporządzanie posiłków), opieka nad mężczyzna z demencją (organizacja czasu wolnego, zakupy, pomoc w utrzymaniu higieny, sporządzanie posiłków, podawanie leków)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Lubię pracę z ludźmi. Mam dobry kontakt z osobami starszymi, dużo się tez od nich uczę, poprzez rozmowy czy zwykłe zajęcia dnia codziennego. Mogę powiedzieć, iż ta praca to moja "misja w świecie" i mój kawałek świata.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Aby dokładnie przyjrzała się nie tylko kwalifikacją danej osoby, ale też samej osobie.
  Warto szukać opiekuna nie tylko przez portale , ale tez przez znajomych z tzw. polecenia. to daje większą gwarancję czy budzi większe zaufanie, iż dobierzemy właściwego opiekuna.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Myślę, że chciałabym znać nie tylko zakres obowiązków, ale przede wszystkim motyw dla którego ktoś podejmuje pracę z osobami starszymi. Ponieważ jest to praca polegająca na kontakcie osobistym, chciałabym też wiedzieć jaką osobą jest "Opiekunka", czy kulturalną, taktowna kompetentną a także dyskretną.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Powinno się zapytać o kompetencje, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, motywy podjęcia danej pracy, stosunek do osób starszych, niepełnosprawnych fizycznie lub intelektualnie. zwrócić uwagę czy opiekun jest osoba palącą czy nie (podopiecznym niepalącym zapach nikotyny może przeszkadzać). Zapytać czym opiekun interesuje się na co dzień czy ma jakieś hobby. im więcej dowiemy się o opiekunie jako osobie, tym bardziej będziemy pewni, że jest on właściwy

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Dobrze przemyśleć obowiązki, które należy powierzyć opiekunowi, tak by wszystko było klarowne. Powinien dobrze ocenić skale problemu (tzn, stan psychofizyczny podopiecznego, )i zdawać sobie sprawę z pewnych komplikacji, które mogą z tego tytułu wyniknąć. spotkać się osobiście z opiekunem by nie tylko omówić warunki pracy, ale przede wszystkim zobaczyć/ poznać te osobę.
  Przemyśleć też kwestie zakupów i zarządzania finansami podopiecznego (kto ma robić zakupy, jaka forma rozliczenia)
  Zastanowić się nad forma płatności ( na koniec miesiąca, tygodniowo czy dniówki) adekwatną i wygodna dla wszystkich zainteresowanych.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jestem osobą, która szybko nawiązuje kontakty, a wrodzona empatia pozwala mi lepiej zrozumieć innych. wrodzone poczucie humoru pomaga mi także w pracy.Doświadczenie zawodowe pozwala mi na szybką i adekwatną reakcję w sytuacjach alarmowych lub trudnych do przewidzenia. Opiekowałam się tez osobami w agonii, co nauczyło mnie jak pomóc seniorowi i rodzinie przygotować się na śmierć.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  najczęstsze pytania dotyczą wyboru zawodu, na które zawsze odpowiadam, iż lubię prace z ludźmi starszymi, dobrze się z nimi rozumiem. Ta praca sprawia mi radość, choć oczywiści ma także momenty trudne. Mój zawód jest tez wyrazem szacunku dla każdego człowieka niezależnie od stanu fizycznego lub psychicznego

 • Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

  Historii jest niezwykle dużo i znajomi często sugerują bym napisała książkę o przygodach opiekunek. Jedne są bardzo wesołe inne wzruszające. Wzruszające jest gdy osoba, która ma silną demencję, pewnego dnia rozpoznaje mnie i mówi do mnie po imieniu. Gdy mi dziękuje nazywając swym Aniołem. A wesołe, gdy np. na "dzień dobry" słyszę piosenkę na moja cześć lub przy posiłku pada pytanie, gdzie robiłam zęby ( mam własne! ) bo takie ładne białe :)

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Chciałabym aby ludzie wiedzieli, że to bardzo trudna praca. Wymagająca przede wszystkim dużo taktu i delikatności. Ale też niezwykle piękna, bo ktoś wpuszcza nas do swojego życia. pomiędzy opiekunem i podopiecznym z czasem rodzi się więź, która sprawia, że osoby dzielą się swoją historią, przemyśleniami. Wbrew pozorom, osoby z demencją czy Alzheimerem, też mają swoje granice i nie każdego wpuszczą (czyli nie przy każdej osobie czują się bezpieczne).
  Ważne jest w tym zawodzie , aby pamiętać, że tu cały czas chodzi o człowieka nie tylko o zapewnienie podstawowych potrzeb fizjologicznych i społecznych, ale oto, by on do końca czuł się pełnowartościowym człowiekiem. A sztuka...

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  11 lat temu podjęłam prace jako pracownik socjalny w DPS-ie. Tam miałam okazję zetknać się z osobami o najróżniejszych schorzeniach i stanach psychofizycznych. Dosyć szybko poczułam, że ta praca daje mi satysfakcję i radość. I tak zostałam opiekunką :)

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Dumna jestem prawie z każdego zlecenia, gdyż zawsze coś się wydarza, czegoś się uczę. Przy ostatnim zleceniu, towarzyszyłam podopiecznej do końca jej dni. Agonia trwała długo... Syn nie mógł się pogodzić z tym, że mama odchodzi ( miała 96 lat). Widząc jak mama cierpi zapytał jak może jej pomóc- powiedziałam-że ma pozwolić jej odejść. Powiedział, jej że może odejść, Następnego dnia Pani zmarła. Sukcesy w tym zawodzie to małe rzeczy - gdy podopieczny sam się ubierze, przejdzie z chodzikiem parę metrów dalej, zje trochę więcej, umyje się sam... Tu trzeba umiec sie cieszyć małymi rzeczami.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Chciałabym studiować geriatrologię, ale, trochę mi jeszcze brakuje do opłaty czesnego. a moje marzenie to stworzyć Dom Opieki dla osób starszych z rodzinnym klimatem. Ale nie taki typowo prywatny , ale w połączeniu z fundacją, tak by osoby, które nie będzie na to stać tez mogły pójść do takiego Domu.
  A póki co dużo czytam na ten temat, i uczestniczę w miarę możliwości w wolnych wykładach lub konferencjach

 • Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś (poświęciłaś)?

  Projektu się nie podejmowałam . Ostatnia usługa to opieka nad małżeństwem starszym w Niemczech. Sprawnym intelektualnie. Pan na niepełnosprawny fizycznie, pani poruszał sie przy pomocy "chodzika".

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  nie jest skomplikowany.
  15 zł za godzinę. Jeśli miałabym przyjść tylko do porannej toalety (higiena ciała) to 20 zł.
  cena jest do negocjacji w zależności od ilości godzin.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Najpierw zapytałabym ja czy lubi ludzi starszych, czy ma z nimi dobry kontakt. Jesli tak, to poradziłabym skończenie kierunku asystenta osoby niepełnosprawnej lub opiekuna medycznego, lub geriatrii lub Geriatologii.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Determinacja i poczucie humoru, szybka aklimatyzacja w nowych warunkach. Takt i dyskrecja.
  Empatia i świadomość własnych słabości., bo to pomaga mi zrozumieć innych.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  z zawodowych:profesjonalna pielegnację osób terminalnie chorych, znajomośc prawa z zakresu polityki społecznej
  z osobistych - gotowanie :) i jazdę na rowerze, a także znajomość języka niemieckiego i śpiewu