Anna E.

58 lat, Pół etatu · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pół etatu ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Medyczne Studium Zawodowe, oraz dodatkowo *Kurs opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, *Kursy masażu, *Kurs dietetyki
 • Wynagrodzenie: od 13 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Rzeszów
 • Ostatnio aktywny: 19 wrzesień 2017 08:06
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość
 • Zweryfikowane referencje Zweryfikowane referencje

Witam. (Może na początek: tylko Polska i tylko Rzeszów.) Jestem osobą bez nałogów, spokojną i cierpliwą. Mam wiele doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i chorymi. - Ukończyłam *kurs opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi*. - Mam także ukończone *kursy masażu* oraz *kurs dietetyki*. Posiadam również doświadczenie w opiece nad dziećmi jako niania i opiekunka, lubię też zwierzęta. Zakres obowiązków i wynagrodzenie do uzgodnienia (w zależności od zakresu obowiązków i ilości godzin opieki - cały etat taniej, a kilka/kilkanaście godzin w tygodniu drożej) - najchętniej kilka dni w tygodniu... Podejmę się: *- organizacji czasu wolnego, *- dotrzymania towarzystwa, *- dbania o dietę, *- przygotowywania i podawania posiłków, *- mierzenia ciśnienia, *- podawania leków, *- wykonywania pomiarów poziomu cukru, *- wychodzenia na spacery lub "werandowania" (w zależności od stanu podopiecznego), *- ogólnej pomocy przy higienie - pielęgnacji, *- w razie wybitnej potrzeby nocowania u podopiecznego (nie za często), *- wykonywania masaży-w ścisłej współpracy z rehabilitantem i lekarzem prowadzącym *- kynoterapii *- ewentualnej opieki nad zwierzętami w domu pracodawcy, *- Oraz (po uzgodnieniu) innych potrzebnych czynności, NA terenie RZESZOWA ( mieszkam w okolicach Osiedla Piastów).

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

2 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

 • Potwierdzona przez OpiekaSeniora.pl

  "Pani Ania opiekowała się mną w miesiącach kwiecień, maj i czerwiec, kiedy to byłam niesprawna z powodu bólu pleców i kręgosłupa. Poza masażami, które wykonuje bardzo fachowo i które przynosiły mi dużą ulgę, pani Ania pomagała mi też w zakupach i przygotowywaniu posiłków - na prawdę dobrze gotuje. Jest osobą po dwuletnim studium medycznym i potrafi udzielić pierwszej pomocy i generalnie udzielić pomocy w różnych sytuacjach gdy chory tego potrzebuje.. Jest osobą godną zaufania i całkowicie można polegać na jej uczciwości. Jest osobą bardzo oddaną pomaganiu innym. Polecam panią Anię wszystkim potrzebującym opieki i pomocy."

Trwa ładowanie…

Referencje

 • Potwierdzona przez OpiekaSeniora.pl

  "Pani Ania opiekowała się mną w miesiącach kwiecień, maj i czerwiec, kiedy to byłam niesprawna z powodu bólu pleców i kręgosłupa. Poza masażami, które wykonuje bardzo fachowo i które przynosiły mi dużą ulgę, pani Ania pomagała mi też w zakupach i przygotowywaniu posiłków - na prawdę dobrze gotuje. Jest osobą po dwuletnim studium medycznym i potrafi udzielić pierwszej pomocy i generalnie udzielić pomocy w różnych sytuacjach gdy chory tego potrzebuje.. Jest osobą godną zaufania i całkowicie można polegać na jej uczciwości. Jest osobą bardzo oddaną pomaganiu innym. Polecam panią Anię wszystkim potrzebującym opieki i pomocy."

 • Potwierdzona przez OpiekaSeniora.pl

  "Pani Pani opiekowała się moją Babcią bardzo rzetelnie, profesjonalnie, z klasą. Umiała nawiązać kontakt,miała wspaniałe podejście. Wspiale gotowała, potrafiła doradzić w niektórych sytuacjach "medycznych". Bardzo polecam Panią Anię, jest naprawdę świetna !!!"

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  1.Opiekowałam się podopiecznym i całym domem (opieka z całkowitym utrzymaniem higieny - mycie, przewijanie, golenie itd, sprzątanie, gotowanie, pranie, zorganizowanie zakupów) w okresach 2-3 tygodniowych na zmianę z czasem wolnym - kiedy to kto inny przejmował opiekę. W tym przypadku bardzo ważna sprawą było dobranie i zachowanie odpowiedniej diety, jak również ścisłe przestrzeganie godzin i dawek podawania leków, oraz mierzenie ciśnienia i poziomu cukru. Nieodzowny także był dobry kontakt z lekarzem prowadzącym. A wszystko to dla dobra i komfortu podopiecznego i jego rodziny.
  Podopiecznym był starszy pan z chłoniakiem i towarzyszącymi chorobami między innymi nadciśnieniem i cukrzycą.

  2.Opieka całodobowa z zamieszkaniem.Opiekowałam się podopieczną i całym domem. Opieka z gotowaniem, sprzątaniem itd itp.
  Podopieczną była starsza pani wymagająca rehabilitacji i terapii zajęciowej, pani po udarze, z różnymi towarzyszącymi schorzeniami.

  3.Opieka 2-3 razy w tygodniu, każdorazowo na około 7-10 godzin opieka nad podopieczną oraz gotowanie dla całej rodziny, a do tego opieka nad podopieczną na wezwanie i czasem noce.
  Podopieczną była starsza pani w początkowym stadium choroby Alzheimera wraz z różnymi towarzyszącymi schorzeniami. Chociaż przykro było patrzeć jak choroba ją zamyka, ale miłe było to iż mnie poznawała do końca mojej opieki nad nią, chociaż często już nie poznawała domowników.

  4. Opieka 3 - 5 razy w tygodniu po kilka godzin, głównie chodziło o zmierzenie ciśnienia, przygotowanie leków, sprawdzenie i ewentualne pójście po recepty i lekarstwa, oraz zapewnienie miłej domowej atmosfery i odpowiednie zorganizowanie czasu wolnego, jak również o zorganizowanie udogodnień dla podopiecznego, który był 90% niesłyszący.
  Podopiecznym był starszy pan 90% niesłyszący ze schorzeniami serca, krążenia i z nadciśnieniem.

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najbardziej lubię możliwość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz przynoszenie ulgi w cierpieniu człowiekowi choremu. A jeśli istnieje taka możliwość, to "uruchamianie" chorego i wdrażane go po woli do w miarę normalnego życia.
  Ponieważ w trakcie opieki wchodzimy w bardzo intymne sfery życia za równo fizycznego jak i psychicznego podopiecznego, tak więc opiekuna i podopiecznego przeważnie łączą bardzo silne więzi - mogą być prawie tak silne jak podopiecznego z jego własną rodziną.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Doradzała bym aby oprócz oczywistych zalet, osoba szukająca zwróciła szczególną uwagę na dodatkowe umiejętności opiekuna/opiekunki, oraz doświadczenie. Umiejętności takie jak:
  udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,
  współpraca w ustalaniu diety,
  umiejętność wykonania masażu,
  choćby podstawy w prowadzeniu zajęć kynoterapii
  oraz terapii zajęciowej
  i choćby minimalnych podstaw rehabilitacji;
  oraz szukała kogoś jak najbliżej miejsca zamieszkania podopiecznego, lub chociaż z możliwością dobrego dojazdu.
  Dodatkowe umiejętności, są niezmiernie ważne, gdyż często mogą w niewyobrażalnie dużym stopniu bardzo pozytywnie zmienić życie podopiecznego/podopiecznej. A kiedy raz się spróbuje kogoś z dodatkowymi umiejętnościami i zobaczy efekty jego pracy to już nie będzie się chciało zmienić na nikogo innego.
  Zaś odległość zamieszkania opiekuna od podopiecznego jest ważna, gdyż w życiu zdarzają się różne sytuacje i taki układ może okazać się niezbędny. W miarę bliska odległość zamieszkania opiekuna (lub możliwość szybkiego dojazdu) daje także pewien rodzaj psychicznego komfortu za równo osobie zatrudniającej jak i zatrudnianej, ale przede wszystkim pomoże uniknąć sytuacji stresujących podopiecznemu, który będzie mógł mieć pewność, że w razie potrzeby nie będzie czekał zbyt długo ze względu na daleki dojazd opiekunki/opiekuna. Możemy o tym nie wiedzieć, ale podopieczni często o tym myślą i czasem także o to pytają.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Przede wszystkim należy zastanowić się na ile w opiekę może zaangażować się rodzina, a na ile jest potrzebna opieka z zewnątrz.
  A po drugie dobrze sobie zaplanować ilość czasu jaki jest potrzebny do opieki i innych czynności takich jak:
  czynności pielęgnacyjne i higieniczne,
  naszykowanie i podawanie leków,
  przygotowywanie posiłków oraz posprzątanie po tym przygotowaniu,
  ewentualne mierzenie ciśnienia lub poziomu cukru i zrobienie notatek,
  rozmowa z podopiecznym i zorganizowanie mu wolnego czasu,
  spacery lub werandowanie,
  przekazanie rodzinie relacji z bieżącego stanu podopiecznego...
  oraz może jeszcze kilka innych spraw.
  Pracodawca najczęściej nie jest wystarczająco dobrze zorientowany iż to wszystko trwa i nie da się np. w przeciągu godziny, czy nawet dwóch, zrobić wszystkiego na raz.
  Inną ważna sprawą jest zastanowienie się nad tym jak często opiekun będzie przychodził i jak często może być potrzebny dodatkowo, bo to wiąże się z poszukaniem kogoś kto mieszka gdziekolwiek - oby tylko dotarł do domu podopiecznego, lub też zupełnie przeciwnie - trzeba będzie znaleźć kogoś w miarę blisko dla obopólnej wygody za równo fizycznej jak i psychicznej.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Przede wszystkim myślę, że mam powołanie do pomagania ludziom, a to jest bardzo ważne w tej pracy.
  Ponadto poza zwykłą opieką mogę zaproponować również i inne usługi takie jak odpowiednie dostosowanie diety dla podopiecznego, wykonanie masażu (za zgodą lekarza prowadzącego - że nie ma przeciwwskazań).
  Potrafię naprawdę dobrze dogadać się z podopiecznym stwarzając z nim wyjątkową więź pozwalającą na lepsze samopoczucie podopiecznego. Interesuję się także terapią zajęciową, rehabilitacją i kynoterapią, co także może być przydatne
  Ponad to często przy okazji opieki gotuję także obiady dla całej rodziny - już niekoniecznie dietetyczne.
  Myślę iż ważnym jest fakt, że posiadam wymagane minimum wiedzy medycznej, co także często jest niezbędne.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Kiedy ktoś podejmuje się opieki nad innym człowiekiem i zostaje z podopiecznym sam w domu, to w tych chwilach jest niejako odpowiedzialny za życie i zdrowie podopiecznego - to ogromna odpowiedzialność. Ludzie chcący zatrudnić opiekunkę/opiekuna (przeważnie rodzina podopiecznego), najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy, ze opiekunowie niejednokrotnie trzymają w swoich rękach życie podopiecznego.
  Opieka nad drugim, a szczególnie nad chorym człowiekiem, to nie to samo co sprzątanie, lub gotowanie. Tu nie będzie bardziej lub najwyżej mniej czysto, tu dokładność i odpowiednie podejście przekłada się na realne życie człowieka i jego komfort.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Dokształcam się - mam zrobiony ogólny kurs masażu, co także się przydaje w tej pracy.
  Ostatnio robiłam kurs masażu gorącymi kamieniami wulkanicznymi, który ma wiele zastosowań głównie przeciwbólowo, rozgrzewająco i przede wszystkim odprężająco,
  oraz masaż WorkSite - jego zaletą jest możliwość wykonania szybkiego masażu przez ubranie.
  A dodatkowo przy każdym zleceniu indywidualnie - w zależności od potrzeb podopiecznego, staram się możliwie dobrze zapoznać z jednostką chorobową z jaką ma do czynienia podopieczny, oraz uzyskać "podpowiedzi" od rodziny i w szczególności od lekarza prowadzącego.
  Staram się także poszerzać moją wiedzę na temat ludzkich zachowań (temperamenty) i psychiki człowieka.
  Interesuję się też terapią zajęciową i rehabilitacją oraz kynoterapią.

 • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

  Jeśli opiekuję się kimś systematycznie np 3 razy w tygodniu po 8 godzin, czyli około13-14 dni w miesiącu po 8 godzin = około 108 godzin miesięcznie, a na dokładkę jest to blisko, tak że nie muszę dodatkowo tracić dużo czasu i wydawać pieniędzy na dojazdy, to można przyjąć nieco niższą stawkę.
  Ale jeśli ktoś ma potrzebę aby "wpaść" na 2 godziny 2 razy w tygodniu, a na dokładkę jest to na drugim końcu miasta, to trzeba się liczyć z tym, że mój czas i wysiłek poświęcony na to zadanie to nie tylko te 2 godziny, ale również i czas, i koszty dojazdu
  i wtedy staje się to dość skomplikowane, ale zawsze można się dogadać aby nie było mało opłacalne dla obu stron.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Przede wszystkim trzeba mieć do tego powołanie. Tego nie da się robić "na siłę" nawet za największe pieniądze, zresztą wysiłek psychiczny i fizyczny oraz odpowiedzialność jaką się wkłada w tą pracę nie da się tak na prawdę odpowiednio wycenić.
  Pamiętajmy - tu nie jesteśmy w szpitalu wśród licznych lekarzy oraz innego personelu medycznego - tu jesteśmy sam na sam z podopiecznym!
  Jeśli ktoś ma w sobie nieodpartą chęć niesienia bezinteresownej pomocy, to może się zastanowić nad tą profesją, gdyż jest ona na prawdę niełatwa i wymagająca.
  Ponadto wypadało by znać jakieś minimum medyczne oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy,tak aby nie zrobić podopiecznemu krzywdy poprzez brak wiedzy. Należy też umieć się dobrze zorganizować i umiejętnie rozdzielać ciężar odpowiedzialności i opieki między siebie a pozostałych członków rodziny. Ważna jest też rzetelność i skrupulatność, gdyż mamy do czynienia z drugim i to potrzebującym, najczęściej chorym człowiekiem, jego licznymi potrzebami oraz z lekami - tu raczej nie ma miejsca na pomyłki i niedociągnięcia.
  I jeszcze jedna ważna kwestia: podopieczny to nie "królik doświadczalny"! Nie masz doświadczenia, nie umiesz czegoś, to powiedz to przed podjęciem pracy! A najlepiej zdobądź doświadczenie "na kimś" ze swojej najbliższej rodziny, lub towarzysząc w pracy osobie już doświadczonej, albo po prostu idź do szkoły o odpowiednim profilu.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Myślę, że moją mocną stroną jest moje otwarte serce, moje szczere i prawdziwe zaangażowanie, co skutkuje przede wszystkim nawiązaniem w miarę szybko naprawdę dobrej serdecznej więzi między mną i podopiecznym. Uważam iż pracę tą wykonuję z pasją - mam niejako powołanie do pracy z ludźmi.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  W chwili obecnej chciała bym podszkolić się w terapii zajęciowej, oraz w kynoterapii jako bardzo ciekawym i skutecznym, acz mało wykorzystywanym sposobie terapii.
  Mam także w planach szersze zapoznanie się z różnymi rodzajami rehabilitacji domowej.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Czy odległość zamieszkania opiekuna od podopiecznego ma znaczenie?
  Tak, odległość zamieszkania opiekuna od podopiecznego ma znaczenie i to nie tylko dla opiekuna, który musi dojeżdżać wydając pieniądze na bilety oraz tracąc czas na dojazdy, czas, który mógłby być z powodzeniem poświęcony podopiecznemu. Na pewno każdy opiekun wolałby zostać z podopiecznym godzinkę dłużej w ramach tej samej zapłaty, niż stracić dwie godziny na dojazd.
  Ponadto ważna sprawą jest komfort psychiczny podopiecznego, który wiedząc, że opiekun mieszka niedaleko mniej się denerwuje np. w przypadku dodatkowej potrzeby przyjścia opiekuna, ale nie tylko, bo tak ogólnie duża odległość również może być stresująca - bo przecież dojeżdżający z daleka opiekun może utknąć np. w korkach itp itd.
  To kiedy opiekun może nie tylko dojechać, ale ewentualnie i również dojść, czyli odległość około 2 -3km (maksymalnie do 5km) jest na prawdę o wiele bezpieczniejsze niż dojeżdżanie z drugiego końca miasta.

 • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

  Jakie informacje powinny być podane w ogłoszeniu aby znaleźć odpowiedniego opiekuna?
  Konkretne informacje podane w ogłoszeniu mogą bardzo dopomóc w znalezieniu najbardziej odpowiedniego opiekuna. Po pierwsze stan pacjenta-podopiecznego i co konkretnie jest do zrobienia przy podopiecznym - jakiej wymaga pomocy, ponadto co oprócz opieki nad pacjentem jest do zrobienia, ilość godzin tygodniowo, a najlepiej dni i godziny, oraz miasto i chociaż dzielnica, a najlepiej ulica, gdyż odległość ma znaczenie.
  Oczywiście każdy może sobie bardzo cenić prywatność i nie pisać tego wszystkiego, ale i tak w rozmowie z potencjalnym opiekunem wszystkie te informacje "wyjdą", więc lepiej je od razu napisać, bo bez tych informacji ciężko będzie znaleźć odpowiedniego opiekuna.