Andrzej T.
- Mężczyzna, 59 lat
- Pełny etat, Część etatu, Dorywczo
- Doświadczenie: 2-5 lat
- Szczecin
Moja ścieżka jako opiekuna zaczęła się od czteroletniej opieki nad tatą, u której zdiagnozowano otępienie typu alzheimerowskiego. To doświadczenie nauczyło mnie, że w pracy z osobą z demencją najważniejsza jest 'cierpliwość bez granic' oraz umiejętność wejścia w świat podopiecznego, zamiast korygowania jego rzeczywistości.
W trakcie sprawowania opieki wypracowałem konkretne umiejętności: • Komunikacja w trudnych stanach: Nauczyłem się, jak reagować na agresję słowną, lęk czy dezorientację, stosując techniki walidacji (potwierdzania emocji chorego), co pozwalało skutecznie wyciszać konflikty.
• Zapewnienie bezpieczeństwa: Wiem, jak ważne jest zabezpieczenie otoczenia przed ryzykiem ucieczki („wędrowania”) czy przypadkowym zranieniem, oraz jak monitorować stan chorego, który często nie potrafi już nazwać swojego bólu.
• Aktywizacja poznawcza: Prowadziłem proste ćwiczenia pamięciowe i zajęcia manualne, które pomagały spowolnić proces utraty samodzielności i dawały choremu poczucie sprawstwa.
• Rutyna i spokój: Zrozumiałem, że stały rytm dnia jest dla osoby z otępieniem fundamentem poczucia bezpieczeństwa, dlatego z dużą dyscypliną dbałem o stałe pory posiłków, leków i odpoczynku."
- Polski / Ojczysty
- Średnie
- Elektromechanika
- Kierunek: elektromechanik
* Szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.
* Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
-
Nataliia F.
SzczecinJestem energiczną i zaradną, ale zarówno ciepłą i empatyczną osobą, która...
-
Liliia T.
SzczecinSzczecin. Dzień dobry, Nazywam się Liliia Tomishak i prowadzę...
-
Luiza D.
SzczecinWitam serdecznie. Mam 47 lat. Opiekowałam się osobami starszymi,...
-
Katarzyna P.
SzczecinSpecjalizuje się w opiece nad osobami starszymi . Oferuje pomoc seniorom bez...
-
Izabela K.
Szczecin, PomorzanyWitam na imię mi Izabela ,ukończyłam kurs opiekuna osób starszych. Posiadam...
-
Magdalena I.
SzczecinAmbitna ,Uśmiechnięta lubiąca pomagać. Pełna empatiii , oddana ,pogodna. W...
-
Małgorzata P.
SzczecinZajmuję sie sprzątani em gotowaniem , robieniem zakupów Wspólne spędzanie...
-
Roma B.
Szczecinopiekuje sie seniorami ponad 5 lat,jestem sumienna opiekuncza, wrazliwa,mam...
-
Marzena O.
SzczecinNo còż najtrudniej jest przedstawić samą siebie.Jestem dość spokojną osobą...