Maria Stasińska-Bartczak

67 lat, Pełny etat · Pół etatu · , Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 5 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Policealna Szkoła dla Opiekunów Medycznych
 • Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Bydgoszcz
 • Ostatnio aktywny: 10 wrzesień 2017 10:02
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Potwierdzona tożsamość Potwierdzona tożsamość

Mam duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi , chorymi i niepełnosprawnymi. Jestem osobą empatyczną i cierpliwą, łatwo nawiązującą kontakty i lubianą przez podopiecznych. Posiadam referencje oraz dyplom ukończenia Policealnej Szkoły dla Opiekunów Medycznych.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Opieka pielęgniarska, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  Opieka nad osobą chorą na cukrzycę i Alzhaimera (monitorowanie poziomu cukru,podawanie insuliny i pozostałych leków,gotowanie,zakupy,dotrzymywanie towarzystwa), opieka nad chorym po krwotocznym udarze mózgu, z tracheostomią,karmionym przez zgłębnik żołądkowy,leżącym(zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, usprawnianie ruchowe,podawanie posiłków), opieka nad chorą z ciężką postacią demencji starczej(gotowanie, dotrzymywanie towarzystwa,zakupy,zapewnienie bezpieczeństwa itp)

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Satysfakcję jaką odczuwam z okazywanej mi przez podopiecznych sympatii. Świadomość, że potrafię komuś ulżyć w cierpieniu sprawia mi niekłamaną radość. Lubię czuć się komuś potrzebna. Sama nie jestem już młoda, więc łatwo znajduję wspólny język z ludźmi starszymi i schorowanymi

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Żeby nie sugerowała się wiekiem potencjalnej opiekunki, natomiast zwróciła uwagę na to czy dana osoba wzbudzi zaufanie i sympatię tego, dla kogo szukamy pomocy. Ich wzajemne relacje są bardzo ważne. Ponadto by sprawdziła jaki jest stopień "zawodowego"przygotowania kandydatki na opiekunkę, czy jest osobą merytorycznie przygotowaną do tej funkcji, jakie ma doświadczenie, czy jest osobą spokojną, cierpliwą i empatyczną.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Jaki jest zakres świadczonych przez opiekunkę usług, tzn czego mam prawo oczekiwać od osoby,której powierzam swoich bliskich., jakie ma ona przygotowanie do pracy w tym charakterze, czy potrafi zapewnić bezpieczeństwo bliskiej mi osobie, jaka jest jej motywacja do podjęcia tego rodzaju pracy.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Jakie dana osoba ma przygotowanie do pracy w tym charakterze. Czy posiada doświadczenie w tym zakresie, a jeśli tak, to jakie (ile lat pracy, jakie przypadki),czy we wskazanym przez nas przypadku jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszym bliskim, na ile jest dyspozycyjna, jakie są jej pozafinansowe oczekiwania od pracodawcy, jakiego oczekuje wynagrodzenia za świadczone przez siebie usługi

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Na ile godzin dziennie faktycznie potrzebuje opieki do chorego, jaki jest zakres obowiązków opiekuna w ramach uzgodnionego wynagrodzenia, na jaki czas zamierza zatrudnić opiekunkę ( na okres zamknięty,na stałe),co w przypadku konieczności okresowej hospitalizacji podopiecznego (czy będzie w stanie zapłacić opiekunowi za jego gotowość do podjęcia pracy by utrzymać go przy sobie), ile może zapłacić opiekunowi i jaka forma płatności jest dla Niego najkorzystniejsza.Ponadto powinien zawczasu zastanowić się nad tym ,jakie ma możliwości zapewnienia opieki bliskiej osobie podczas ewentualnej nagłej choroby opiekuna (zaznaczam, że osobiście choruję raz na kilka lat).

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Merytorycznym przygotowaniem do pracy ( ukończyłam Policealną Szkołę dla Opiekunów Medycznych prowadzoną przez Europejskie Centrum Edukacji w Opiece Długoterminowej, posiadam certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zakresie świadczenia usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej), wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie ( bezpośrednia opieka nad chorymi w warunkach szpitalnych oraz w domach prywatnych). Uważam też, że ze względu na swój wiek posiadam bogate doświadczenie życiowe i lepiej rozumiem potrzeby ludzi starszych i schorowanych.

 • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

  "Jakie są moje oczekiwania finansowe."- Odpowiadam, że to zależy od stanu zdrowia mojego potencjalnego podopiecznego jak również zakresu obowiązków i dodaję, że jestem otwarta na propozycje. II pytanie: "Co skłoniło mnie do poszukiwania pracy w tym charakterze"-odp.Potrzeba poprawy trudnej sytuacji finansowej, potrzeba bycia użytecznym i niesienia pomocy ludziom, którzy jej potrzebują, sympatia dla ludzi starszych, empatia-wszystko po trochu.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Że jest to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca, wymagająca pełnego wsparcia ze strony otoczenia chorego, -że bardzo istotna jest współpraca z rodziną, -że zatrudniona do opieki nad naszym bliskim opiekunka nie jest, a przynajmniej nie powinna być osobą przypadkową, że powinna być to osoba cierpliwa, pogodna a przede wszystkim empatyczna.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Przez ponad rok opiekowałam się swoim owdowiałym 97-mioletnim Ojcem, a przy okazji ,na prośbę kolegi doglądałam również mieszkających w pobliżu , będących w podeszłym wieku i schorowanych, Jego Rodziców. Po wyjściu dorosłych dzieci z domu znów czułam się potrzebna i doceniana. I....tak już zostało. Lubię swoją pracę.Daje mi ona mnóstwo satysfakcji.


 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Podopieczny, ciężko chory mężczyzna po udarze mózgu ,leżący, mało kontaktowy, po pobycie w placówce szpitalnej wrócił do domu z głębokimi odleżynami na pośladkach i piętach. W krótkim okresie czasu udało nam się je wyleczyć. Dodatkowo, mimo , że pacjent cierpiał na afazję i niemal nie mówił , udało nam się wspólnie wypracować sposób porozumiewania się. Życie stało się prostsze.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Uważam, że zawsze warto podnosić swoje kwalifikacje, niezależnie od wykonywanego zawodu. Zwłaszcza, że pracując w tym charakterze ma się do czynienia z różnymi ciężkimi przypadkami i potrzebna jest nie tylko dobra wola, ale także i wiedza na temat danego schorzenia czy dysfunkcji aby pomóc a nie zaszkodzić podopiecznemu. Mimo dojrzałego wieku właśnie zdałam egzamin państwowy i uzyskałam świadectwo potwierdzające moje kwalifikacje w zakresie świadczenia usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Żeby dokładnie przemyślała tą decyzję bo nie jest to sposób na zarobienie łatwych i szybkich pieniędzy. Postarałabym się jej uświadomić, że praca w tym charakterze wymaga dużej odporności psychicznej (nie jest łatwo patrzeć jak odchodzą w jakimś sensie bliscy nam ludzie), wytrwałości i opanowania, oraz zwykłej ludzkiej sympatii i szacunku w stosunku do ludzi, którym poświęcimy swój czas

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Moją najmocniejszą stroną jest cierpliwość i opanowanie.Jest to cecha charakteru bardzo przydatna w zawodzie opiekuna. Trzeba niekiedy hartu ducha, żeby bez zniecierpliwienia i niepotrzebnego pośpiechu wykonywać codzienne czynności przy pacjentach niepełnosprawnych ruchowo, jeszcze więcej - przy odpowiadaniu po kilkanaście, niekiedy kilkadziesiąt razy dziennie na te same pytania osobom chorym na Alzhaimera bądź inne choroby otępienne. W jednym i drugim przypadku potrzebne jest także poczucie taktu.Nie mamy prawa pogłębiać dyskomfortu pacjenta i tak przerażonego skutkami swojego zaawansowanego wieku lub choroby.