Bożena Z

53 lata, Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo · , Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat

 • Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa
 • Pracuję w wymiarze Pełny etat · Pół etatu · Dorywczo ·
 • Doświadczenie w opiece: Ponad 10 lat
 • Wykszałcenie: Średnie (matura), Centrum Nauki i Biznesu Żak w Krakowie - Studium Biomasażysta, Studium dla pracowników socjalnych, Instruktor terapii zajęciowe
 • Wynagrodzenie: od 13 zł za godzinę
 • Lokalizacja: Kraków Grzegórzki
 • Ostatnio aktywny: dzisiaj 19:48
 • Potwierdzony adres kontaktowy email Potwierdzony adres kontaktowy email
 • Informacje o wykształceniu Informacje o wykształceniu
 • Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje
 • Potwierdzony numer telefonu Potwierdzony numer telefonu
 • Odpowiedzi na pytania Odpowiedzi na pytania
 • Sprecyzowane usługi Sprecyzowane usługi
 • Zdjęcie profilowe Zdjęcie profilowe

Witam. Mam na imię Bożena, mam 53 lata. Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym i biomasażystą. Ukończyłam wiele kursów, szkoleń z zakresu pracy z osobami; niepełnosprawnymi fizycznie i psychicznie, z chorobami wieku starszego, z zaburzeniami emocjonalnymi Oferuję opiekę, terapię, masaż dla osoby dorosłej, niepełnosprawnej, seniora. Opieka dotyczy aktywnego spędzania czasu z podopiecznym, towarzyszenie, rozmowa, spacery (wózek, balkonik, kule), wizyty lekarskie, różne zajęcia domowe, zakupy, przygotowywanie posiłków, pomoc w myciu, ubieraniu, drobne prace domowe itp Masaż, ćwiczenia, rehabilitacja, relaksacja. Wykształcenie: - studium dla pracowników socjalnych, - studium specjalność: biomasażysta (masaż, gimnastyka, rehabilitacja), - kurs: terapia poznawczo-behawioralna, - instruktor terapii zajęciowej, - opiekun medyczny, ale największe doświadczenie zdobywam w pracy z podopiecznymi. Polecam swoje usługi tanio, a w zamianie oferuję kompleksową, fachową pomoc. Zapewniam miłą rodzinną atmosferę, ciepło, wrażliwość, wyrozumiałość, cierpliwość. Stawka do ustalenia. Im więcej godzin dziennie to stawka godzinowa niższa. Zapraszam do kontaktu.

Usługi: Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

 • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

  opieka nad osobą po wylewie: masaże, gimnastyka usprawniająca, nauka chodzenia, podawanie leków, opieka nad osobą ze stanem depresyjnym: masaże, spacery, mobilizacja do działania, wizyty u lekarzy, opieka nad osobą po operacji kręgosłupa: masaże, ćwiczenia, prace domowe, zakupy, przygotowywanie posiłków, opieka nad osobą starszą niepełnosprawną: toaleta, karmienia, pielęgnacja ciała, smarowanie maściami, sprzątanie itp

 • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

  Najważniejszy jest dla mnie drugi człowiek, a zwłaszcza ten, który oczekuje ode mnie pomocy. Bezcenny jest dla mnie uśmiech podopiecznego, radość kiedy mnie widzi i gdy mu pomagam. Kiedy wsłuchuje się w każde moje słowo i tuli się do mnie.

 • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

  Przy wyborze osoby do opieki należy się kierować jej kwalifikacjami, doświadczeniem, wiekiem, stanem zdrowia, nastawieniem do życia, predyspozycjami psychofizycznymi, dyspozycyjnością. Opiekun powinien być energiczny, pozytywnie nastawiony do życia, wnosić w życie podopiecznego spokój, bezpieczeństwo, radość, uśmiech.

 • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

  Zatrudniając osobę do opieki nad osobą chorą, niepełnosprawną należy mieć pewność, że jest to profesjonalista. Posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, szacunek i odpowiednie podejście do chorych. Zawsze dobrze gdy opiekunka posiada referencje.

 • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

  Zatrudniając opiekuna należy sprawdzić jego kwalifikacje zawodowe. Dowiedzieć się o doświadczeniu. Jakie prace wykonywał. Ale najważniejsze jest sprecyzowanie zadań i oczekiwań od opiekuna. Dokładna informacja o stanie zdrowia podopiecznego. Stała współpraca z rodziną.

 • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

  Klient zanim zatrudni opiekuna powinien wiedzieć jakie obowiązki należeć będą do zatrudnionego. Czy oczekuje osoby, która będzie zajmowała się opieką i pielęgnacją czy też ma być pomocą domową. Należy odpowiednio dostosować czas pracy do zadań. Proszę pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne przy osobie chorej nie można wykonywać szybko. Dla komfortu pacjenta i poczuciu bezpieczeństwa należy również zadbać o stworzenie więzi przyjacielskich między podopiecznym a opiekunem.

 • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

  Jestem dyplomowaną biomasażystką po studium. Ukończyłam kurs masażu I i II stopnia. Jako biomasażysta mogę przeprowadzać gimnastykę i rehabilitację. Ukończyłam kurs dietetyki klinicznej. Ddam o dietę u swoich podopiecznych i namawiam do stosowania zwłaszcza osoby z problemami zdrowotnymi.

 • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

  Jestem boimasażystką i staram się wykorzystywać tę umiejętność przy sprawowaniu opieki nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi i starszymi. Masaż nie tylko pełni funkcję leczniczą ale również wpływa kojąco na psychikę przez zrelaksowanie pacjenta. Ma też działanie pielęgnacyjne.

 • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

  Lubię bliskość ludzi poprzez dotyk, głaskanie i dlatego zostałam masażystką. Wiem, że zabieg masażu powinien być wykonany bez pośpiechu aby zapewnić nie tylko rozluźnienie mięśni ale zrelaksowanie osoby masowanej. Ukończyłam studium o specjalności biomasażysta i nauczyłam się różnych metod mających na celu poprawę stanu psychofizycznego pacjenta. Praca z pacjentami dawała mi dużo satysfakcji i postanowiłam zwiększyć zakres o świadczenie usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych co pozwala mi na przebywanie z podopiecznym przez dłuższy czas i daje więcej satysfakcji.

 • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

  Najbardziej cieszę się z efektów uzyskanych w związku z opieką nad osobą będącą w głębokiej depresji z powodu choroby nowotworowej. Nie dość, że choroba osłabia cały organizm to jeszcze pozbawiła chęci do życia. Dzięki zaufaniu jakie zdobyłam u podopiecznej mogłam ja angażować do życia. Na twarzy pojawiał się uśmiech, w oczach radość i wiara, że może być dobrze. Apetyt i siły powoli powracały. A gdy pojawiały się kolejne plany na przyszłość wiedziałam, że będzie dobrze. I tak jest. Wszystko wróciła do normy. Pani wróciła do pracy.

 • Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

  Zdobywanie wiedzy może odbywać się na dwa sposoby - kształcenie i praktyka. Każda forma jest bardzo ważna ale dopiero obie na raz zapewniają kompleksowe umiejętności. Ciągle należy się doskonalić i z każdej pracy czerpać doświadczenie.

 • Jeśli miałbyś (miałabyś) doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził (doradziła)?

  Najważniejsze u opiekuna jest doświadczenie, kwalifikacje, umiejętności oraz predyspozycje zawodowe; wrażliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, chęć pomocy innym. Umiejętność podnoszenia na duchu, Uśmiech, ciepło, serdeczność i najważniejsze czerpanie zadowolenia z wykonywanej pracy.

 • Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

  Uważam, że bardzo ważną umiejętnością jaką posiadam to profesjonalne wykonywanie masażu. U każdej osoby, która na ograniczone możliwości ruchowe słabną a nawet zanikają mięśnie, jest spowolnony obieg krwi i dotlenienie organizmu. Masaż pleców u osoby leżącej zapobiega zapaleniu płuc i odleźynom.

 • Jaką umiejętność obecnie chciałbyś (chciałabyś) udoskonalić?

  Mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie i zdobywa doświadczenie. Doskonali się cały czas. Właśnie dzięki podopiecznym, klientom, pacjentom zdobywamy i pogłębiamy naszą wiedzę. Każdy człowiek jest inny, ma inny charakter, przyzwyczajenia, wymagania inną psychikę i trzeba umieć dostosować się do podopiecznego tak aby zastąpić mu najbliższego członka rodziny.